Bady z Interu: Chceme pritiahnuť na ihriská viaceré legendy BLMF

Jedno z najstarších stále aktívnych mužstiev v malom futbale na Slovensku, hrá BLMF nepretržite už 16 rokov. V tomto roku však ohlásili návrat mnohé legendy tohto mužstva. Ako sa to všetko podarilo a aké su vízie nám povedal kapitán mužstva Adam “Bady” Jankeje. 

Bady v prvom rade sme radi, že sa vrátili legendy na plochy BLMF, čo vás k tomu viedlo a ako sa to vôbec podarilo? 

Ako partia a jadro pôvodného Interu Globus sa stále stretávame a téma BLMF je pre nás stále živa. Spolu sme hrávali od r. 2002 a niektorí dokonca aj na Drieňovej, keď liga bol “Ružinovská”. Často sa našich stretnutí  zúčastňuje aj Palko Fedorčák, no a to je už kombinácia veľmi blízka k návratu.

 

Čo chalanov presvedčilo sa opäť vrátiť do futbalového kolotoča?

Všetci z užšieho jadra nášho teamu mame malé deti a rodinky bez nás už 2-3 hodky vydržia. Navyše aj BLMF nám vychádza v ústrety s hracími dnami. Stále si robíme srandu z brankára Milana, poslali sme ho na schôdzu s 3mi úlohami – hrať v pondelok, 2.BLMF, 2x30min. Milan na schôdzu neprišiel a my sme počas vyše hodinového zápasu s Galacticos skoro došli o pľúca. Aspoň že to bolo v pondelok. Bolo by prijemne , keby sa do ligy vrátili aj ďalšie mužstva, ktoré niekoľko sezón odohrali a patrili ku stáliciam napr. Budvar, Miletička a pod.

Inter BCB Globus 2018

Tým pádom ste jedno z najstarších aktívnych mužstiev na Slovensku, ktoré narodeniny ako klub vlastne oslavujete? 

Naše mužstvo oficiálne datujeme na 2002 , tzn. tento rok je to 16.

 

Povieš nám nejakú históriu, že ako vzniklo vaše mužstvo, čo vás chalanov spája?

Vo všeobecnosti, Glóbus bola krčma na Obchodnej ulici. Tam sme spolu s Palim F. , ďalšími kamarátmi ,  legendami Andym Smatanom,  Zsoltym Tornayiom založili mužstvo Glóbus v roku 1996. Prvú sezónu sme hrali Ekumenickú ligu a neskôr spomenutú RLMF.  Samotný Inter vznikol odchodom niektorých z nás , ktorí sme sa poznali na Stavebnej fakulte STU v Bratislave. Jadro mužstva – Milan, Peťo Federič, Peťo Mušec, Peťo Kiss, Ľubo Kormanik a ja – všetci sme stavbári.

 

V prvej časti ligy sa stretnete aj s tými najsilnejšími, čo vás možno vylákalo, ale napríklad s Beponom ste odohrali vyrovnanú partiu. Ako zatiaľ vnímaš hru svojho mužstva? 

Zatiaľ vnímam úprimnú radosť z toho, že sme sa vrátili a hráme opäť spolu.

 

V zápasoch dominuje brankár Milan, ktorý je jeden z najlepších v BLMF ale všimol som si, že ho to ťahá aj do útoku 🙂 ako to teda s nim je? 

Keďže mame dvoch brankárov a on je skutočne platný aj v poli, je to na nich ako sa dohodnú.

 

Súpisku máš už uzavretú. alebo ešte mate nejaké legendy na lane? 

Máme takú myšlienku, že by sa v priebehu sezóny  mohli aspoň jednorazovo ukázať legendy BLMF, ktoré za nás hrávali. Oslovení bol už napr. Andy Smatana ci Peťo Strižko a plánujeme ďalších. Snáď sa nám niečo podarí. Z môjho pohľadu ku nám neodmysliteľne patri Maroš “Pipi” Križan, bez ktorého si ťažko zvykáme. Tak možno ak už budeme v tej vysnívanej 2hej lige aspoň občas sa pridá. (Majo Pipi hráva v BLMF za tím Blue Dragons, ktorý zrejme postúpi do prvej ligy – v takom prípade by bol možný striedavý štart z Inter)

Inter Glóbus na MSR v Trenčianských Tepliciach

V BLMF ste vekovým priemerom asi najstaršie mužstvo, už mate potomkov ktorí pôjdu vo vašich šľapajach vid OFM Štrkovec? 

Najstaršie asi áno (svoje povodne číslo 4 na drese som doplnil o 0), ale takých ako napr. Andy Tichy (Andy hráč OFM Štrkovec spolu s otcom Petrom Tichým) ešte nemáme. Ale keď sa zamyslím napočítam hneď 13 deti zo stabilného kádra 🙂

 

Viem že ste si objednali nove dresy, ostávate teda verní tradičným modro čiernym farbám? 

Áno, modro-čierna je naša. Snáď sa do tých dresov pomestíme.

 

A na zaver, čo znamená skratka BCB 🙂 a prečo vlastne Inter? 

BCB (business center bratislava) je sponzor a my dúfame, že nielen pre tuto sezónu. Toho zabezpečil Kisko, ďalšia legenda BLMF od čias, keď sa liga hrala na Rapide. Inter vznikol tým spomínaným oddelením sa od Glóbusu pred rokmi a na základe delenia farieb nám ku nasej farebnej kombinácii “prischol”  Inter. (druhý Glóbus bol AC a hráva v čierno červených).

 

Inter mieri kľudným tempom do vysnívanej druhej ligy z jednou výhrou a piatimi prehrami :-). 

Komentáre

kometárov