BLMF čaká napínavé posledné kolo, v prvej lige máme veľa otáznikov!

Posledné kolo oboch líg bude riešiť množstvo otáznikov ohľadom umiestnenia, tento článok vám ukáže kto je ako na tom a o čo ešte hrá v prvej lige. 

Majster je jasný, čaká nás boj o druhú a štvrtú priečku

Majster je jasný už od minulého kola, FC Bepon sa druhý krát teší zo zisku titulu a sezónu dohrá v zápase s Kanoniermi, v ktorom pôjde len o príjemný nedeľný futbal. Pred analýzami poviem, že o poradí v prípade rovnosti bodov, rozhoduje skóre.

tabulka vrch1liga

Detail tabuľky 1.BLMF

Čaká nás však tuhý boj o druhú priečku, ktorý ma nečakane vo vlastných rukách AC Glóbus, ktorý v minulom kole iba o gól porazil Corleone, avšak pomohla mu výhra Beponu nad 4FuN. AC Glóbus má k dobru ešte dohrávku s Beponom.

Kedy skončí AC druhé a 4FUN tretí:

1. Ak AC porazí Dream Team je definitívne druhé
2. Ak 4Fun prehrá s OFM, AC bez ohľadu na svoj výsledok je druhé
3. Ak získa vo svojom zápase o bod viac ako4Fun vo svojom
4. Ak AC prehrá svoj súboj s Dream Team, stále má k dispozícií dohrávku s Bepon

Náš tip: AC to zvládne, porazí Dream Team a odtlačí 4Fun na tretie miesto

Výpočet boja o štvrtú priečku je viac ako krkolomný

Štvrtí môžu skončiť napokon až štyri mužstvá. Stať sa môže aj to, že momentálne štvrtý Dream Team skončí až siedmy. Táto priečka je zaujímavá aj tým, že v prípade výhry v Ligovom pohári niekoho z prvej trojice ligy, práve mužstvo na štvrtej priečke získa miestenku na Majstrovstvá Slovenska v malom futbale v Košiciach.

Začnime tým úplne najmenej pravdepodobným a to Kedy skončí stvrtý AC Glóbus juniors:

1. musí bezpodmienečne zdolať Uniligu a potom čakať na kombináciu rôznych výsledkov – AC Glóbus musí poraziť Dream Team, Inter poraziť Galacticos a v dohrávke Galacticos – Dream Team nesmie Dream Team vyhrať v riadnom hracom čase (tu môže ešte rozhodovať akým skóre) . Iná kombinácia odsúva Juniorov na horšie ako štvrté miesto.

Kedy skončí Dream Team štvrtý: 

Týchto kombinácií je pomerne veľa, keďže Dream Team hrá ešte aj dohrávku s Galacticos. V každom prípade má istotu, že ak z oboch zápasov získa 5 bodov  štvrtého miesta je vybojované. V opačnom prípade  sa bude musieť spoliehať na pomoc súperov.

Kedy skončí Galacticos štvrtý: 

Galacticos má výhodu najlepšieho skóre z tejto štvorice, čo môže byť obrovská výhoda nakoľko sa im stačí iba bodovo dorovnať na niektorého zo súperov. Galactici po výhre nad 4Fun boli prakticky už jasný favorit na štvrtú priečku, prišla však šokujúca prehra s Uniligou, ktorá všetko zdramatizovala. V každom prípade to majú Galactici vo vlastných rukách, ak vyhrajú oba duely (Inter, Dream) sú štvrtí. V prípade prehry s Interom budú mať šancu na štvrté miesto iba ak ani Juniori ani Dream nezískajú plný počet bodov vo svojich zápasoch.

Štvrtý môže skončiť aj Inter:

1. podmienkou je výhra nad Galacticos a potom sa musí zrodiť bizarná séria výsledkov – Juniori nesmú získať viac ako dva body s Uniliga, Dream prehrať s AC Glóbus a v dohrávke sa nesmie zrodiť výhra žiadného zo súperov v riadnom hracom čase.

Náš tip:

Galacticos       65%
Dream Team  30%
Juniors              4%
Inter                   1%

 

Boj bude aj na spodku tabuľky

tabulka spodok1liga

Tabuľka 1.BLMF dolná časť

 

Ako už bolo povedané, ôsme miesto Kanonierov je definitívne a teda v ich zápase s Beponom pôjde len o to, či Hrušo strelí gól.

Čo žreb nechcel, práve v poslednom zápase sa však stretnú 9ty Corleone  s 11tym PJ Servisom. Ak mužstvá prídu v silných zostavách môžeme očákavať výborný zápas.PJ ak chce predbehnúť svojho súpera musí vyhrať v riadnom hracom čase, na základe skóre by sa tak posunul pred mafiánov.

Uniliga si nečakanou výhrou nad Galacticmi výrazne polepšila a v poslednom zápase proti silným Juniorom to bude mať team okolo Roba Kmeťa veľmi ťažké. Ak by Corleone vyhrali zápas s PJ, Uniliga skončí určite 10ta bez ohľadu na svoj zápas s Glóbus juniors. Ak by však Corleone prehral s PJ Servisom, tak Uniliga má šancu na deviatu priečku.

Najťažšiu úlohu bude mať sympatický Štrkovec, ktorý síce v ostatnom kole porazil Servis, ale nečakaná výhra Uniligy ho napokon neodlepila z dna tabuľky. Keďže v poslednom kole má žreb nemilosrdný, pôjde o to, v akej zostave sa namotivuje na posledné kolo sklamaný 4Fun.

Nás tip:

Poradie od ôsmej priečky sa už nezmení.

Pokračovanie prinesie pohľad na situáciu v druhej lige.

 

Komentáre

kometárov