Blue Dragons valcuje, v šlágri AC s RK nepremenené tri penalty

V 3.kole BLMF sa opäť zrodili zaujiímave výsledky a znova sa niektorí favoriti trápili.

Galacticos – Black Vikings 6:5(2:4)

Vikingovia siahali na svoju prvú nováčikovskú senzáciu, keď viedli už 2:5, aby napokon 30 sekúnd pred koncom inkasovali na 6:5. Bola to nesmierne krutá prehra, pretože počas zápasu hrali oslabovku po červenej karte, v ktorej dokonca dva krát skórovali. Skúseni galaktici však napokon odvrátili blamáž a s odretými ušami získali tri body.

FC Magic – FC Economist 11:5 (5:1)

Magic si pripisuje prvé tri body, nakoľko v zápase proti Ekonómom sa presadili až 11 krát. Za zmienku stojí exportný gól Michala Jenisa takmer od polovice ihriska keď napriahol jak Siniša Mihajlovič. Video si môžete pozrieť tu   (Gól Michal Jenis na 6:2).

FC BPN – Loptoši 19:4 (3:2)

Loptoši sa postarali v prvom polčase o senzačný výsledok, keď s megafavoritom hrali 3:2 a dokonca o dva góly Loptošov sa postaralo dievča :-). V druhom polčase už tlak favorita súpera gólovo prevalcoval, ale aj tak Loptoši patria k najsympatickejším tímom BLMF.

Inter BCB Globus – FC Blue Dragons 4:10 (0:3)

Draci patria k najpríjemnejším prekvapeniam súťaže a po treťom kole im s 9 bodmi patrí druhý priečka len o skóre za FC BPN. V zápase proti skúsenosťami nabitému Interu držali vývoj zápasu pevne v rukách a manažér tímu zlatý Šelma, kypí spokonosťou. To ako videl zápas, ako aj postavenie tímu v lige Adrián Brzobohatý si môžete pozrieť v interview na konci zápasu  (taktiež aj zostrih gólov).

AC Glóbus – RK Academy 9:8 (3:4)

Jasne najlepší zápas prebiehajúcej sezóny, obsahoval všetko čo mal, exportné góly, 6 žltých kariet, premenený trestný kop, ako aj tri nepremenené 9 metrove kopy na strane RK Academy. Možno aj to ich stálo aspoň bod. Tú tretiu mali práve v poslednej sekunde zápasu za stavu 8:9, ale tyčka bola proti deľbe bodov. Tím Romana Kužeľa isto budú trápiť stratené body, ale za predvedený výkon sa vôbec nemusia hanbiť. V nasledujúcom kole bude RK opäť súčasťou šlágru kola, keď skríži zbrane s FC BPN.

Video zo zápasu: AC Globus – RK Academy

OFM Štrkovec – Bosé Nohy 10:14 (4:4)

Pre Nohy to bol existenčný zápas, ak pomýšlajú na postup do prvej ligy. Zvládli ho výborne a do tabuľky si zapísali prvé tri body nad silným súperom. Boj o šiestu postupovú priečku však bude veľmi tesný.

AC Milan – FC Magic Juniors 24:5 (9:1)

Žreb juniorom veľmi nepraje v úvode, avšak hraju veľmi sympatickým spôsobom a najmä ich hrajúci kouč Miro Szabo je veľká osobnosť Magicu, ako aj celej ligy. Veríme, že pri hrateľnejších súperoch prídu aj prvé body.

DCU – PC Renti 4:18 (2:4)

V prvom polčase DCU hrýzlo a miestami to vyzeralo, že môže prísť aj k prekvapeniu. Ale ako to už býva v druhom polčase sa favorit rozbehol a jasne smeruje do prvej ligy.

Druholigonieri – The Phenomenals 3:10 (1:5)

Pre fenomenálov veľmi dôležitý duel, nakoľko tiež je ich ambícia postúpiť do prvej ligy a v minulom kole si prehajdákali 5 gólove vedenie s Nohami a získali iba bod. Druholiginieri naopak nemajú ambície na prvú ligu, hoci káder majú možno najširší zo všetkých mužstiev.

Video zo zápasu: Druholigonieri – The Phenomenals

Partizán – Inter Flames 8:6 (3:3)

Mierne prekvapenie, pretože Flames majú jasné ambície na postup a v tomto zápase boli aj lepším tímom. Lenže takticky hrajúci Partizán trestal každú chybičku súpera a dosiahol výsledok v ktorý asi ani nedúfal. Tento rezultát mierne zamával predpokladaným vývojom v tabuľke a v prípade výhry v ďalšom kole nad béčkom FC BPN by Partizán mieril teoreticky do prvej ligy, čo by bola skutočne senzácia.

Video zo zápasu:  Partizán – Flames

FC BPN B – Papalalulu 2:5 (1:2)

Výborný výsledok s megafavoritom dosiahlo béčko Beponu, keď ultra defenzívnou taktikou dokázalo dokonca v zápase viesť 1:0 a napokon uhrať veľmi priaznivý výsledok.