Boj o 1.ligu: Galacticos to zvládol, RK v priamom súboji proti Engerau

Boj o postup do prvej ligy sa pre niekoho zamotal a iní potvrdili v prvom jarnom kole  postup.

Galacticos zrejme v takýto úvod do jari určite nedúfal. Na svojej stránke napísal manažér mužstva Juro Šimko: “Osobne som čakal body v zápasoch proti Economist a Blue Dragons, že získame 6 bodov s BPN a AC Glóbus to som vôbec nečakal.”  My dodáme, že body z duelu s FC BPN získali Galactici bez boja, keďže súper sa v dohrávke nedokázal pozbierať.  Ak rátame s istými troma bodmi v zápase proti Economist tak, Galacticos má už postup istý. 

RK Academy v pondelok porazil Blue Dragons a istotu postupu mohol dokonať v 6-bodovom zápase s Imooptik, avšak prekvapujúco podľahol svojmu súperovi divokým výsledkom 9:10, čím si skomplikoval postupové ambície. Už teraz je jasné, že o postup si to rozdajú v priamom súboji proti Engerau. Hráčom Academy bude isto držať palce aj Patrik Šelméci z Blue Dragons, pretože prípadna výhra RK posunie do 1.ligy aj Drakov. Naopak výhra Engerau by tabuľku totálne zamotala, pretože by sa bodovo dotiahli na Akademikov a na dva body by číhali na Drakov. Draci však majú náročný žreb, hrajú proti Galaktikom a AC Glóbus, kým RK hrá posledný zápas proti Economist a Engerau proti Vikings. Súboj tejto trojice o postup bude veľmi zaujímavý.

Imooptik Peťa Imricha si nenápadne vybojoval postup už s dvojkolovým náskokom, práve nečakanou výhrou nad RK. Imooptiku sa v BLMF darí a FC BPN si zahrajú prakticky o priebežne prvú priečku v tabuľke.

V pondelkovej sekcii sa prehry dočkalo Papalalulu ktoré nastúpilo proti Štrkovcu vo veľmi kostrbatej zostave, avšak spolu s AC Milan a Renti majú už postup istý. O poslednom postupujúcom zrejme rozhodne posledné kolo, kde narazia na seba Flames Phenomenals. Semifinalistom BLMF Winter CUP teamu Bosé Nohy by mali stačiť na postup dve výhry proti DCU a Partizánu.

My len opakujeme, že do prvej ligy postupuje najlepších 6 mužstiev z oboch líg.

Tie sa potom jednokolovo opäť stretnú v nedeľnej a pondelkovej časti prvej ligy. Vzniknú tak dve 6-členné tabuľky, kde sa v následnom playoff stretnú mužstvá v rámci svojich divízií:   3-6 a 4-5.

V štvrťfinále sa nedeľná a pondelková časť skríži a tímy si tak zahrajú o celkové prvenstvo v lige.

 

 

Komentáre

kometárov