D.Abraham z Inter Flames: Malý futbal je moja vášeň, Flames je dlhodobý projekt

Je to ich tretia sezóny, v tých predošlých veľa vody nenamútili, dokonca jarnú časť úplne vynechali.  Vedie ich zanietený manažér s biblickým menom – 20 ročný – Dávid Abrahám. Aké sú plány a ciele ambiciózneho staro-nováčika Inter Flames?

Dávid ako vlastne vznikol váš klub?

Flames som zalozil ako 18 ročný. Na začiatku som si myslel, že mať tím bude maličkosť. Každý kapitán mi dá za pravdu, že ono na to treba veľa nervov a treba preto zapálenie, inak to dlho nevydržíte. Ja mám možno až moc veľké zapálenie 😅😅. Z malého futbalu sa stala moja najväčšia vášeň a neustále rozmýšľam čo zlepšiť.

Dávid Abrahám

Máš nejakú dlhodobú  víziu? 

Do 5 rokov by som chcel, ako som už spomínal, vybudovať z Flames značku kvality. Verím, že uz do jedného roka sa ukážu prvé výsledky.  Zaberie mi to síce veľa času, energie a peňazí, ale ak sa to podarí, tak sa zase posunieme o level vyššie. Boli sme na začiatku fackovací tím, ale ako môžte vidieť, práve sme vyhrali nad tímom (OFM Štrkovec – pozn.autora), ktorý nás 2 roky dozadu porazil 24:3. Všetko chce čas a toto je moja vízia do budúcna.

Más nejaký vzor, resp. príklad ktorý by si chcel v rámci malého futbalu nasledovať? 

Určite po ľudskej stránke sú to Palko Fedorčák a Stano Cintavý. Oni sa najväčším dôvodom prečo to stále robím. Vo všetkom mi vždy pomohli a neviem si to bez nich predstaviť. Palko je človek s veľkým srdcom a vždy si rád vypočujem jeho rady. Stano zase je môj vzor v rámci riadenia BLMF a hlavne vlastného klubu. Rád by som dosiahol s Flames, to  čo Stano z FC BPN . Samozrejme ešte tá rodinná atmosféra, čo panuje na BLMF, vždy tam rád som. Celkovo sú tam veľmi dobré partie chalanov.

Pozrime sa teraz však na úplne aktuálnu sezónu, máš postupové ambície, alebo si dávaš rok na zohratie? 

Ako som spomínal, naším cieľom je dlhodobý projekt, čiže stále budujeme tím. Z Flames chceme v budúcnosti vytvoriť známy klub, kde budú chodiť hráči sami sa pýtať, či môžu za nás hrať. Ono ale na začiatok preto treba aj výsledky. To má ešte ale čas a momentálne rozmýšľame len na najbližší zápas, v každom prípade sa chceme pretlačiť do postupovej šestky.

Na ktorý duel vo vašej skupine sa najviac tešíte a ktorý by si chcel mať naopak už za sebou?

Na Renti a AC Milán, lebo chalani sú naši rovesníci a patria k tomu najlepšiemu, čo na Slovenskú máme. A my sa radi porovnávame s najlepšími. Nepôjde tu až tak výsledok ako skôr o priebeh hry, chceme odohrať  s nimi vyrovnané zápasy a možno sa pobiť aj o nejaké body.  Za sebou by som chcel mať duel s Bosými Nohami a to kvôli tomu, že každý zápas s Majkym (Majky Topor; poznámka autora) je vždy vyhrotený, lebo obaja sme temperamentné povahy. Ale mimo ihriska je to fajn chalan. 🙂

Ty si signalizoval pomerne širokú súpisku, si teda spokojný s aktuálnym stavom? 

Po roku budem múdrejší, neustále hľadám kvalitných hráčov, aby sa sila mužstva neustále zlepšovala.

Kto teda momentálne tvorí vašu súpisku? 

Základ sú chalani z FK Rača, či už súčasní alebo bývali a to aj preto pretože v Rači bývam. Ďalej máme 5 hráčov z bývaleho Interu Glóbus, jedného odchovanca Devínskej Novej Vsi a potom som to ja a môj kamarát Jogy. My sa tak trochu kopírujeme, obaja sme začali v Interi, v 13 rokoch skončili a v 20tich sa obaja zranili 🙂 Ja momentálne, kedže mám problémy s kolenom, sa budem venovať tímu skôr po manažérskej stránke.

 

Inter Flames vyhral prvý zápas proti Štrkovec 9:7, v ďalšom kole prehral prekvapujúco s Partizánom 6:8, o týždeň ich čaká DCU s Vilom Rigom.

 

 

Komentáre

kometárov