FC BPN v prvej lige, Engerau vstal z mŕtvych, Juniori Magicu s prvým bodom

Cez víkend sa hralo 6.kolo BLMF a to opäť zamotalo postupové ambície niektorých mužstiev. 

DCU – Magic Jun.  9:8 pp
Pre obe mužstva to bol zaujímavý duel, keďže víťaz by sa odpútal od dna tabuľky. Väčšinu zápasu viedli prekvapujúco chalani z Magicu, avšak záver patril DCU, ktoré dokonca tesne pred koncom viedlo, ale Mirko Szabo napokon gólom na 8:8 vybojoval bodík. V penaltách mal väčšie štastie DCU a pripísal si tak dodatočný bod a celkovo už piaty v tabuľke.

FC BPB B – Inter Flames 10:8
Béčko BPNu mierne schladilo prvoligové ambície Flames, nakoľko nečakane zdolalo tím mladíkov okolo Dávida Abraháma. Inter síce ostal na peknom priebežnom štvrtom mieste, ale tabuľka je veľmi tesná a každé ďalšie zaváhanie môže by bolo bolestivé.

FC BPN B

Druholigonieri – PC Renti 13:15
Jeden z najlepších výkonov Kanonierov v tejto sezóne, keď siahali na body s mladými a behavými hráčmi Renti. To však po výbuchu proti Štrkovcu už nepripustilo ďalšiu blamáž.

Druholigonieri

OFM Štrkovec – AC Milan 6:19
Konečný resultát mohol byť o niečo krajší z pohľadu OFM, ale v úvode by museli premeniť viaceré vyložené šance. V neskoršom priebehu zápasu samozrejme už išlo iba o konečné skóre.

Galacticos – Engerau 6:7
Mimoriadne dôležitý takzvaný 6 bodový zápas prekvapujúco lepšie zvládli hráči Engerau, ktorých všetci po prvých troch kolách odpísali. Lenže momentálne majú 8 bodov a môže reálne pomýšľať na prvú ligu. Engerau navyše bude mať lepšie vzájomné zápasy aj s Blue Dragons aj Galacticos, čo pri záverečnom účtovaní môže byť kľúčové. No a naopak Galacticos nemá vôbec nič isté nakoľko ho čakajú duely s AC Glóbus, Blue Dragons, Imooptik ako aj FC BPN a tam sa im body budú zbierať veľmi ťažko.

Videa k zápasu nájdete na týchto linkoch:  GAL_ENG    GAL_ENG2

FC BPN – FC Magic  15:6
Mega favorit si splnil úlohu a v peknom zápase proti sympatickému Magicu uhral potrebné tri body, ktorými si potvrdil definitívnu účasť v prvej lige. Matematicky 18 bodov bude stačiť na pozíciu zaručujúcu postup. BPN podobne ako Galacticos však čakajú už len ťažšie zápasy, ale samozrejme v každom jednom z nich bude vystupovať ako favorit. V zápase sa blysol siedmimi gólmi L.Félix a za Magic  zaznamenal hattrick Mirko Szabo.

AC Glóbus – FC Economist 13:3
Po minulotýždňovom výbuchu proti FC BPN (0:25) sa očakávali opäť jatky, avšak opak bol pravdou. Economist výrazne zlepšil svoju fazónu a uhral s obrovským favoritom veľmi sympatický výsledok, ktorý im vlial síl do budúco-týždňového dôležitého zápasu o prvé body proti Loptošom.

Inter BCB Glóbus – Loptoši 13:5
Po tomto zápase bolo jasne, že minimálne jedna nula nám opäť zmizne z tabuliek, keďže obe mužstva vstupovali do zápasu s nulou na konte. Nakoniec sa nula maže na strane veteránov z Interu a Loptoši si na svoj prvý bodový zápis v BLMF musia počkať minimálne do budúceho týždňa.

RK Academy – Black Vikings 8:6
Mimoriadne dôležitý zápas pre oboch adeptov na postup lepšie zvládli chalani okolo Romana Kužela. Tí viedli už 4:1, ale dovolili súperovi vyrovnať na 4:4 aby napokon dotiahli zápas do víťazného konca. RK sa tak dočasne dostalo na šiestu priečku o tri body pred Engerau a práve ich vzájomný súboj na jar bude kľúčový pre postupové ambície. Vikingovia s dvoma výhrami a štyrmi prehrami už to budú mať ťažké, ale určite sa nevdajú.

video zo zápasu:  RKA – BVI 

Liga sa dohrá tradičným utorokovým zápasom medzi Blue Dragons a Imooptik, ktorého víťaz sa dostane na priebežnú tretiu priečku.

Z oboch 12-členných líg postupuje do prvej ligy šesť najlepších celkov. V jednej lige nesmie hrať Áčko aj Béčko a teda ak sa tak stane tabuľka sa tak porovná s druhou ligou. Ak by teda v BLMF A skončil BPN B na postupovej priečke tak sa porovnajú body siedmych tímov s ligy A a ligy B a kto ich má viac tak ten získava miestenku. 

Aktuálna tabuľa tu:  BLMF poradie

 

Komentáre

kometárov