Jarná časť BLMF štartuje súbojmi ašpirantov na titul

Jarná časť BLMF konečne začne v sobotu 18.marca písať históriu druhej časti sezóny 2016/2017. V prvej lige bude o konečné umiestnenie bojovať desať mužstiev a v druhej sa o najlepšie priečky popasuje dvanásť účastníkov. 

V prvej lige o titul až pätica mužstiev

Papalalulu v zápase

Pozrime sa najprv na situácie v jednotlivých ligách. Časy, keď už po jeseni bolo o majstrovi takmer rozhodnuté sú dávno preč. Reálne má totiž šancu na zisk titulu až 5 mužstiev. Tradičným rivalom AC Glóbus, Beponu a Papalalulu pribudli mladé pušky zo Slovanu Glóbus a celkom nečakane skvelým záverom jesene aj Galacticos. No a práve štyria z tejto pätice vytvorili vďaka nekompromisnému žrebu dvojice hneď v úvodnom jarnom kole. Netreba spomínať, že prvé tri mužstvá získajú miestenku na MSR 2017 a teoretický aj štvrté mužstvo pokiaľ víťazom pohára bude niekto z prvej trojky.

Zvyšná pätica bude bojovať  zrejme už len o celkové umiestnenie, avšak práve ich vzájomné zápasy budú sľubovať veľké napätie. Kanonieri budú chcieť zamazať nulu na svojom bodovom konte a Skillers, Dream Team, MSeven a tradicný Inter sa budú pokúšať určite nazbierať čo najviac bodov.

 

Už len doplníme, že v záverečnom účtovaní rozhoduje o poradí v tabuľke celkove skóre.

 

V druhej lige traja ašpiranti na postup, DCU a BEPON B budú číhať od chrbta

V druhej lige kraľuje dlhodobo Štrkovec, avšak v tomto ročníku mu prekvapujúco  sekundujú EAGLES a Partizán a troj respektíve štvor bodové odstupy sľubujú veľké napätie do ďalších bojov. Tesne za trojicou sú Bepon B a DCU avšak Bepon ma k dispozícií dohrávku s Drakmi. Skvelý comeback do sezóny mal však Region, ktorý po štyroch prehrách v úvode dokázal šesť krát zvíťaziť. Sklamenie zatiaľ musí vládnúť u Akademikov, ktorí určite budú niečo chcieť urobiť so slabým siedmim miestom. Na spodku tabuľky budú body nahánať Draci, Párky, Magic, Engerau a Flames.

Prvé jarné kolo bude napínavé

Dva prvoligové ťaháky kola

AC Glóbus – Papalalulu  5,5 – 1,4
Súboj z čela tabuľky obstarajú dvaja potenciálny ašpiranti na titul. Pre AC tento súboj defacto rozhodne už v prvom jarnom kole, či bude na jar bojovať o titul, alebo len o konečné umiestnenie. Prípadne prehra ho totiž takmer definitívne vyradí z boja o titul. Naopak výhrou by chalani okolo Andy Tichého výrazne zdramatizovali súboje o prvenstvo . Na jeseň sa už raz o prekvapenie postarali, keď porazili v derby Slovanistov, podarí sa im to aj teraz? V prvom zápase Papala poľahky vyhralo 14:6.

Kanonieri – MSeven 2,7 – 1,75
V prvom zápase MSeven poľahky zdolalo strelcov 16:7, bude teda práve toto ten zápas kde Kanonieri získajú svoje prvé body? Odpoveď sa asi bude skrývať v tom, akú zostavu zloží agilný hrajúci manažér Hrušo.

FC Skillers – Inter Glóbus 1,9 – 1,9
Aj kurzy ukazujú, že toto bude veľmi vyrovnaný súboj hoci na jeseň modro-čierny vyhrali poľahky 10:4. Skileri by sa v prípade výhry dotiahli už len na rozdiel jedného bodu k svojmu nedeľnému súperovi, v opačnom prípade by sa rozdiel natiahol na nedostižných sedem bodov. Preto sa jedna o tradičný “6bodový” zápas.

Galacticos – Bepon 3,5 – 1,6
Na jesenný zápas by Galaktici asi veľmi spomínať nechceli, nakoľko zdokumentovali azda svoju najvyššiu prehru v BLMF v pomere 20:7 po sympatickom polčase 7:4. To však bol úvod sezóny, ktorý hviezdam veľmi nevyšiel, koniec sezóny hrali v skvelej forme, tak uvidíme, či sa postarajú o ďalšiu senzáciu akú predviedli v zápase proti Slovanu. V rámci majstrovských šancí pre nich platí to isté ako pre AC Glóbus, prípadná prehra ich zrejme uviaže iba o súboj o konečné štvrté miesto.

Zdolajú Galaktici prvý krat v prvej lige Bepon?

 

Slovan Glóbus – Dream Team 1,1 – 12,0
Asi papierovo najjednoznačnejší zápas prvého kola, v ktorom narazí na seba tradičné mužstvo vedené trénerom Kubíkom na ambicióznych mladíkov zo Slovanu. Na jeseň si belasí poradili zo svojím nedeľným súperom 16:10 a podobný rezultát sa očakáva aj v odvete.

  Derby aj v druhej lige

Sporting Academica – FC Blue Dragons 1,7 – 3,0
Toto je typický zápas v ktorom sa môže zrodiť prekvapenie, nakoľko nikto netuší s akou zostavou vyrukuje nevyspytateľný manageris Draka Patrik Šelméci. Je to ďalší tradičný 6-bodový zápas, nakoľko oboch súperov delí práve tento počet bodov a prípadná výhra by Draka vrátila do bojov o umiestnenie v prvej polovici tabuľky. Drak vyviedol prekvapenie Akademikom aj na jeseň, keď ich v dohrávke zdolal 8:5.

FC MAGIC 2004 – FC BEPON B  2,75 – 1,8
Bepoňáci zdolali svojho tradičného súpera na jeseň vysoko 14:6, čo bola najvyššia výhra Beponu nad týmto súperom. Pikantériou súboja bude, že dlhoročné útočne kladivo čarodejníkov David #80 Gireth prestúpil pred sezónou práve do Beponu a tak zrejme nebude núdza o množstvo osobných súbojov.

DCU – Partizán Bratislava 2,25 – 1,85
Rôznofarební cez jeseň získali pár posíl a tie sa budú chcieť predviesť v zápase proti Partizánom, s ktorým na jeseň prehrali mimoriadne neštastne gólom v posledných sekundách zápasu 6:7. Vyrovnaný zápas očakávame aj na jar a prípadna výhra DCU ich priblíži k svojmu súperovi na dostrel dvoch bodov.

OFM Štrkovec – The Flames  1,02 – 25,0
Súboj prvého s posledným a z papierového hľadiska by malo ísť len o rozdiel skóre. Na jeseň uhrali sympatické plamene prijateľný výsledok 3:12, uvidíme či získané skúsenosti pretavia do lepšieho výsledku.

Region United – Bratislavské Párky 1,65 – 3,8
V zápase je jasný favorit, ale vzhľadom na to, že máme informácie o tom, že  Párky mali solídnu zimnú prípravu, tak by sa mohlo v tomto zápase zrodiť prekvapenie. Práve jesenný zápas bol ten na ktorom sa Region chytil a po výhre 7:4 odštartoval svoje víťazne ťaženie.

Engerau Boys B – EAGLES BA 15,0 – 1,05
Ďalší papierovo jasný zápas, v ktorom sa do cesty nedostižným Orlom postavia chlapci z Petržalky. Tí sa v posledných jesenných zápasov jednoznačne zlepšovali a zrejme nezopakujú demontáž z jari keď ich Orli roztrhali v pomere 21:5. “Šefom” Engerau je vzrastom síce nízky ale ambíciami vysoký manažeris Majky Topor a okrem dvoch mužstiev v Unlige sa teda aj na jar predstavia hráči tohto klubu v našej BLMF.

 

Tabuľky nájdete tu. 

Komentáre

kometárov