M.Hruška: Neradi hráme proti mužstvám, ktoré nám pripomínajú nás, keď sme ešte boli dobrí

Sú kontroverzní, nepatria medzi najobľúbenejšie mužstvá, ale držia spolu už 14 rokov a káder sa príliš nemení. V tom sú jedineční a sezónu bez nich si nevieme predstaviť. Kanonieri, ktorí sa premenovali na Druholigonierov :-).

Hrušo vy už ste tiež legendárny team, ktoré narodeniny oslavujete? a pamätáš sa na váš
prvý zápas v BLMF?

Ak môžu Galacticos o sebe tvrdiť, že sú legendárny team, tak my sme už dávno v sieni slávy:) (Pozn. autora Galacticos sa tak nenazvali, nazvala ich naša redakcia.) Toto je naša 14ta sezóna, prešli sme od Gercenovej cez Sklenárovu a Molecovu až na Gardu. Na náš úplne prvý zápas si presne nespomínam, spomínam si však na našu prvú sezónu – mali sme 17-18 rokov, kvôli nám sa zaviedlo pravidlo žltej karty za “olé” po jasličkách a s prehľadom sme vyhrali druhú ligu v konkurencii mužstiev ako Snipers, Hálova 13 či Telovýchovná Jednota. Namiesto postupu sa však  následne druhá liga zrušila a v podstate v rovnakom zložení sme odohrali prvú ligu. Táto krivda je doteraz hlboko vrytá v našej klubovej identite a je to jediný dôvod, prečo sme odvtedy ligu nevyhrali.

Názov Kanonieri súvisí s Arsenalom? Ty si fanúšik United, tak trpíš rovnako ako
J.Šimko z Galacticos (fan Barci)?

Keď sme s Lenčim (ktorý je dlhoročným fanúšikom 4senalu) team zakladali, každý mal prísť s vlastným návrhom na názov. Keďže môj návrh bol “Výber sveta” s tým, že by sme všetci hrali v dresoch našich obľúbených hráčov, okamžite a jednohlasne bol odsúhlasený Lenčiho návrh – Kanonieri. A aj keď aj naše logo je v podstate len v skicári prerobený znak Arsenalu, nejako mi to neprekáža. Arsenal ako team mi nevadí, tá rivalita z čias Keane vs. Vieira je už preč, hrajú pekný futbal a nič nevyhrávajú, prečo by som trpel.

Kanonieri v suboji

Viem o vás, že vaša súpiska sa až tak veľmi nemenila, ale predsa len koľko je pôvodných
Kanonierov v drese dnešných Druholigonierov?

Záleží, čo berieme ako pôvodných Kanonierov, na betónke na Gercenovej  nás hralo zo súčasného kádra myslím 8. V zložení v akom sme teraz fungujeme tak na 90% už cca cez 10 rokov, čiže pôvodných Kanonierov je väčšina.

Vysvetlíš tú zmenu názvu tímu? 🙂

Viaže sa k tomu jedna úsmevná historka, nasledujúce riadky čítajte hlasom Borisa Filana – pár sezón dozadu sme z mužstva vyhodili jedného hráča z úplne pôvodnej zostavy po tom, ako si hádam tretí raz za sebou pomýlil hrací čas, neprišiel na zápas a hrali sme už neviem koľký krát v sezóne bez striedania. Potom sme si uvedomili, že je nás ešte menej ako predtým a chceli sme ho vziať späť, on sa ale urazil a povedal, že za Kanonierov už v živote nenastúpi. Tak sme museli zmeniť názov 🙂  V hre boli ešte názvy EGOnieri a Habonieri, ale keďže sme sa v tom čase definitívne rozhodli pre druhú ligu, tak Druholigonieri.

Lezie ti niektorý spoluhráč nejakým svojím futbalovým neduhom na nervy?

Teraz už ani nie, po tých rokoch sme si na seba zvykli a vieme, že nikto z nás na staré kolená herný štýl meniť nebude. Ale inak Baxo, ani nie že neduhom, ale tak celkovo. Asi aj jeho vyhodíme.   🙂

Kanonieri dnes

Páči sa mi že pôsobíte ako dobrá partia, ktorá sa vtipne doberá a podobne. Má vaše
kamarátstvo nejakého spoločného menovateľa? (sídlisko, škola …)

Veľká väčšina z nás začínala s futbalom v TJ Polygraf (neskôr Venglošova Futbalová Akadémia). A jadro pôvodnej zostavy fungovalo aj v rámci jedného sídliska v Petržalke, kde sme nahrávali prvé rapy na kazety a zrezávali fľaše v tých istých výklenkoch.

KANONIERI 2009

Druholigonieri majú asi najširšiu aktívnu súpisku v lige. Ako vyzerá také zháňanie sa na zápas?

Predpokladám, že úplne rovnako ako v ostatných teamoch – vytvorím udalosť na FB, polovica sa nevyjadrí, druhá sa dá “Maybe”  a ja v podstate ani pri úvodnom hvizde netuším, koľko nás nakoniec bude.

Vy niekoľko sezón hľadáte brankára a Michal Slaný je asi najdlhšie zastupujúcim brankárom v BLMF. Dostane sa ešte niekedy do poľa? 🙂

Hneď, ako sa naša dlhoročná jednotka vráti z Kanady. Čiže skôr nie. Ale ak môžem tento rozhovor využiť ako inzerát – ak toto čítaš, najlepšie roky máš za sebou, ale ešte nie si úplne zatavený, tvoj život nie je len obdobím medzi dvoma operáciami a pohybuješ sa najmä v stredoeurópskom regióne, pošli životopis na info@druholigonieri.hu

Brankár Kanonierov ešte v poli

Vy ste dlhé roky boli mužstvom, proti ktorému sa mužstvám príliš  nechcelo hrať a ani vám pískať, musím však povedať, že za posledné obdobie sa to zmenilo. Žltých aj červených kariet výrazne ubudlo. Začínate starnúť?

Áno, už nestíhame faulovať ako za mladi. Keď sa v BLMF zakázali šmýkačky, zvažovali sme koniec. Ale nakoniec sme si povedali, že skúsime hrať futbal, keď už nič, aspoň je to šetrnejšie ku kĺbom.

Vo všeobecnosti keď prídete v najsilnejšej zostave, tak máte výborne mužstvo, najlepšie ste však skončili tuším na ôsmom mieste. Čim to je?

Najlepšie sme skončili ako majstri, myslím že som to už spomínal, v prvej sezóne keď kvôli nám zaviedli pravidlo… Naša najlepšia zostava (predpokladám, že máš na mysli zostavu, s ktorou sme pár rokov dozadu vyhrali ligový pohár) nemá nič spoločné s našou obvyklou zostavou. Ako si spomínal, máme asi najširšiu súpisku v lige ale reálne nás chodí okolo 8-9.  A v takom počte sa objektívne prejaví vek a životný štýl. Minimum z nás aktívne športuje, pre väčšinu je BLMF jediný pohyb v týždni, kondícia je veľký problém. Futbalovo, myslením a technikou patríme určite k slovenskej špičke, ale kondične väčšinou odídeme tak v 10. minúte. A to sa potom ťažko hrá o tituly.


Vaše ambície sú druholigové, hráte to naozaj len pre zábavu, alebo sa v zápase občas prebudí aj také to chcenie získať body?

Prvých 10 minút vždy veríme vo víťazstvo. Ak súper spolupracuje, veríme aj dlhšie. Aj keď už futbal aktívne nehráme, tá prirodzená súťaživosť tam stále je. Kým je to reálne, ideme po bodoch.

V tejto sezóne ste už hrali proti silným Papala aj Renti, v oboch zápasoch ste obstali viac
ako dôstojne, viete sa lepšie skoncentrovať proti silnejším?

Oba zápasy sme prehrali, s Papalalalumpipumpi dokonca 13:0, “obstáť viac ako dôstojne” si predstavujem trochu inak:) (Pozn.autora; Herne to v zápase vyzeralo vcelku dobre.) Ale zápas s Renti ma úprimne prekvapil, proti mladým a behavým chalanom sme miestami hrali veľmi dobre, dali sme po dlhej dobe viac gólov, spolupráca fungovala, ale nejaké dlhodobejšie závery by som z toho nevyvodzoval. Tento vyšiel, ďalší nemusí.

Proti ktorému mužstvu neradi hrajú Kanonieri?

Proti všetkým mladým a behavým. A ešte starým a behavým. Za seba môžem povedať, že je mi to už teraz jedno, proti komu hráme. BLMF beriem viac ako platformu na stretnutie s priateľmi, na ktorých popri ženách, deťoch, hypotékach a alimentoch už nie je toľko času ako kedysi. Ale teda nerád hrám proti mužstvám, ktoré mi pripomínajú nás, keď sme ešte boli dobrí 🙂 . Ale zabudol si sa spýtať, proti komu hráme radi – radi sme hrávali proti Galacticos, lebo sa navzájom poznáme dlhé roky, ale posledné dve sezóny nám los nepraje. V tejto sezóne sa teda najviac tešíme na Ploché Nohy, keďže som neveril, že sa ešte nájde mužstvo, čo sa nás bojí.(Pozn. autora; Bosé nohy sa v podobnom rozhovore, vyjadrili, že práve zápas proti Kanonierom je ten, ktorý chcú mať za sebou.)


Na záver sa opýtam, čo sa stane skôr. United získa titul, alebo Hrušo ukončí aktívnu hráčsku kariéru v Kanonieroch?

Keďže neplánujem končiť kariéru tento rok, určite titul United.

 

Komentáre

kometárov