Na BLMF Winter Cupe rozhodnú po remíze samostatné nájazdy!

Naša liga  skončila už takmer pred mesiacom a hráči si užívajú  vianočnú atmosféru. Pre futbalových nadšencov sme však pripravili zaujímavý turnaj a do série Winter Cupov sa zapojila aj naša liga. 

Turnaj sa uskutoční v kvalitnej Hale Mladosť tesne pred Vianocami, v sobotu  22.12 od 8:00 do 19:00. Pozvanie prijalo až 20 mužstiev z rôznych líg malého futbalu, či futsalu.  Organizátori rozdelili mužstvá do štyroch 5-členných skupín, pričom boli rozdelené do 4. košov.

V prvom koši sa ocitli papierovo štyria najväčší favoriti turnaja. Do skupiny A bol vylosovaný legendárny futsalový celok Semic Bratislava, ktorý patrí k tomu najlepšiemu, čo Bratislavský futsal ponúka. Do skupiny B boli vylosovaní PC Renti, štvrté mužstvo minuloročnej sezóny BLMF a do skupiny C zas AC Glóbus, ktorý patrí momentálne medzi špičku ligy. Napokon do skupiny D sa dostal minuloročný víťaz Winter Cupu Topligy, a zimný majster Slovenska v malom futbale FC BPN (Bepon), ktorý bude štartovať pod svojím futsalovým názvom FC RTR BPN. BPN momentálne v 2.slovenskej futsalovej lige patrí druhá priečka, keď stráca tri body na Slovan Bratislava.

Z druhého koša sa do A dostalo tradičné turnajové mužstvo Zafíčkari, strieborní z posledného BLMF Ligového pohára (letného). Zafo je po jeseni lídrom 2.Uniligy. Do B skupiny sa dostali  Whitehorses, ktorí prekvapujúco zvíťazili na prvom Winter Cupe (Topor Cup na Prokofievovej). Do Dečka sa dostali tiež už legendárny Engerau Boys, ktorí patria tiež k tradičným turnajovým mužstvám a v každom podobnom podujatí majú len tie najvyššie ciele. Do Dečka sa napokon dostal FK Imooptik, oba tímy pôsobia pomerne úspešne aj v jesennej edícií BLMF.

Následne sa žrebovalo z tretieho koša, kde do Áčka padli mladíci z Bosých nôh (tiež BLMF), ktorí prevetrajú nové dresy. Kvalitu isto maju, ich jediným problémom môže byť fakt, aby stihli vstať 🙂 . Do bečka sa dostal tradičný BLMF klub Druholigonieri (bývalý Kanonieri), ktorý by svoje skúsenosti mohli v hale zúročiť. V Céčku môže patriť k čiernym koňom turnaja spojené mužstvo dvoch agilných manažérov Patrika Šelméciho a Davida Abraháma – Dragons Flames . Obom tímom sa v BLMF na jeseň darilo výborne a chuť si budú chcieť vylepšiť aj na tomto turnaji. Napokon D skupiny obohatilo prekvapenie jesennej Uniligy mužstvo Dinamo Rakija.

Štvrtý kôš môže byť veľmi zradný, nakoľko sa v ňom nachádzali mužstva jednorázovo zriadené pre potreby turnaja, alebo nám neznáme mužstvá prípadne mužstva mimo BA.

Do áčka z neho putovalo sympatické GPS Ovsište, v drese ktorého sa predstaví obávaný strelec Issa a tiež Tréneri NMŠK za ktorých nastúpia takí hráči ako Majo Pipi, Lacko Horvát, či Sevko Zeleňák. Do béčka putovalo béčko FC BPN, ktoré na turnajoch zvykne dosahovať tiež solídne výsledky a Dorast NMŠK, to bude pre nás veľká neznáma :-).

Céčko obohatia neznámy chlapci Old School a možno ďalší čierny kôň turnaja, čerstvý víťaz Topligy v Nitre, Hlohovecké hviezdy. Napokon Déčko doplnilo mužstvo Tipcafé, o ktorom máme tiež málo informácii a ambiciózny futsalový tím z  2.bratislavskej futsalovej ligy, SFC Silver Ružinov. 

Pre mužstvá BLMF turnaj prináša, ešte jednú motiváciu navyše a tou je, že najlepšie umiestnené mužstvo hrajúce BLMF  (mimo FC BPN – toho nominuje BLMF ako obhajcu trofeje) získava miestenku na Winter Cup (Zimné MSR v malom futbale), ktoré sa konajú v Čadci/Korni 9.februára. 

 

Bronz obom semifinalistom, individuálne ceny až pätica hráčov

Zápasy budú mať 11 minútové trvanie, víťazi skupín majú priamu účasť v štvrťfinále a druhí a tretí si to rozdajú v osemfinále. BLMF zaviedla novinku, že vynechá nepopulárny zápas o bronz, ale ten získajú automaticky obaja porazený semifinalisti. Taktiež individuálne trofeje rozdáme netradične. Namiesto klasického strelca, brankára a hráča, odmeníme All-star team a teda trofeje získajú až piati hráči. 

 

Budeme svedkami samostatných nájazdov?

Najväčšie prekvapenie však bude na účastníkov play off čakať, ak zápas skončí remízou. Namiesto tradičných penált sa diváci dočkajú atraktívnych samostatných nájazdov (po 3 na každej strane). Hráč bude mať 6 sekúnd na zakončenie nájazdu začínajúceho na polovici ihriska.

Špecifické pravidlo, ktoré platí v BLMF po faule po ktorom nasleduje žltá, alebo červená karta bude platiť aj na tomto turnaji. V danom prípade má poškodené mužstvo výhodu penalty zo vzdialenosti 9 metrov. V prípade žltej karty za iný priestupok (nešportové správanie, zlé striedanie a podobne) je mužstvo oslabené o hráča na 1 minútu.

Turnaj budú po rozhodcovskej taktovke viesť skúsený futsalový rozhodca Igor Faktor a Andrej Bublavek, ktorý má dokonca aj extraligové skúsenosti. Trojicu doplní legenda z malého futbalu Peter Jaborek.

Hlavný organizátor za BLMF je Stanislav Cintavý, ktorého dopĺňa organizátor niekoľkých Winter a Topor Cupov, Mário Topor.

Veríme, že turnaj bude plný zaujímavých zápasov a momentov a týmto pozývame všetkých fanúšikov futsalu a malého futbalu do haly Mladosť v sobotu 22.12.

O podujatí informujeme na FB udalosti : tu klinite. 

 

 

Komentáre

kometárov