Info o lige

Bratislavská liga v malom futbale má vyše 20 ročnú tradíciu, hrala sa na mnohých ihriskách v Bratislave a momentálne sa jej zápasy odohrávajú v športovom areály pri Študentskom domove Mladá Garda.

Čo potrebujete:

1. napísať na mail cintavy.stano@gmail.com alebo číslo 0911 111 115 SMS alebo zavolať, že máte záujem štartovať v BLMF
2. mať mužstvo minimum 5+1 hráčov
3. hráva sa sobota/nedeľa – dá sa vybrať ktorý deň pred každým kolom
4. ak sa chcete prihlásiť, resp. získať bližšie informácie prosím píšte tu  

 

Víkendy, 5+1, rozhodcovia

 

Promo2015

BLMF

Hracie časy sú cez víkendy zvyčajne oba dni medzi 12:00 – 19:30 najmä v závislosti od svetla a počasia.

Hrací model spočíva v pravidlách štandardného futbalu s niektorými špecifickými prvkami (zakázané šmýkačky na hráča napríklad).

Hrá sa systémom 5+1 (5 hráčov v poli + brankár) a striedačka môže mať ľubovoľný počet členov, pričom strieda sa letmo (tak ako na hokeji, či hádzanej).

Zápasy sú rozhodované licencovanými rozhodcami BLMF, s licenciou triedy A a B.

 

 

  Tí najlepší na Majstrovstvá Slovenska

 

BLMF je zakladajúcim členom Slovenského zväzu malého futbalu (SZMF) a momentálne štyri najlepšie mužstvá z BLMF majú zaručenú miestenku na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale (v roku 2015 sa budú konať v Košiciach).

 

Ihrisko s kvalitným zázemím, herný čas 2×40 minút

 

Hráčom je k dispozícií kompletné zázemie (šatne, sociálne zariadenia, sprchy…), v tesnej blízkosti ihriska sa nachádza bufet ako aj pub a taktiež predajňa Lidl.

Hracia plocha – je to vlastne futbalové ihrisko rozdelené na tri menšie ihriská, čiže dĺžka ihriska na malom futbale je vlastne šírkou futbalového ihriska. Brány majú rozmer 2×5 metrov (hádzanárske majú 2x3m).

Všetky tri ihriská sú oddelené sieťami a každé je vybavené časomierou z diaľkovým ovládaním.

Hrací čas je momentálne 2×40 minút – v prepočte na odohratú minútu je BLMF cenovo jedna z najvýhodnejších líg malého futbalu na území Bratislavy, v kombinácií s vybavením, zázemím, históriu sa dá považovať za lídra tohto športu v hlavnom meste Slovenska.

Momentálne hrá BLMF 24 mužstiev rozdelených do dvoch líg.

Cena

129Cena sa vždy upravuje podľa počtu prihlásených mužstiev. Odhad na sezónu 2016/2017 je  700e, pričom sa dá platiť na dve časti –  prvú časť na jeseň a druhú na jar. Pričom v cene je všetko vyššie popísane, čiže minimálne 22 zápasov v lige (22 * 80 min = 1760 minút) + Účasť v BLMF/Uniliga ligovom pohári (minimálne ďalšie tri zápasy), k dispozícií nové šatne, WC, sprchy, rozhodcovia, stránka, kvalitné ihrisko, tabule, servis pri ihrisku atď.

Možnosť platiť na dve splátky (jesenná a jarná časť). Pri porovnaniach s inými ligami odporúčame jednoduchý výpočet vynaložených nákladov na jednu odohratú minútu. 

Príklad pri 700e štartovnom a 22 ligových zápasoch a 3 pohárových (2000 minút). 700 / 2000 = 35 centov na minútu. 

 Čo urobiť ak chcem štartovať v BLMF, alebo získať info:

1. Kontaktujte p. Stana Cintavého formou SMS alebo hovoru na t.č.: 0911 111 115. (to je dôležité, pretože mail niekedy prejde ako spam a pod.)

alebo

2.  Píšte tu ,  alebo priamo na info(zavinač)blmf.sk, prípadne ak ste už rozhodnutí vyplnte prihlášku tu. (vždy však postupujte aj podľa bodu 1, že to ohlásite sms.

 Nová sezóna štartuje 10.septembra, prihlásiť sa môžete počas prázdnin, avšak odporúčame tak urobiť skôr nakoľko počet miest je limitovaný.

 

Takto to vyzerá na zápasoch:

Alebo takto: