Papalalulu valcuje, DCU zostrelil Academikov

Osme kolo BLMF sa hralo v krásnom babom lete, preto škoda troch odložených zápasov.

V prvej lige sa tak odohrali iba tri zápasy, pričom hneď v prvom sme čakali na napínavý zápas prvého z druhým, to sa však ako tak dialo iba prvý polčas zápasu medzi Papalalulu a Galacticos   v tom druhom už úradovali Papači a Galactikov vôbec nešetrili a uštedrili im druhú prehru v tomto ročníku. Galacticos ktorý disponuje momentálne asi najširším kádrom tak nezvládol dva z troch zápasov o titul, keď dokázal body vybojovať iba z Glóbusom. Pokiaľ žltí budú pomýšľať na majstrovský titul v jarnej časti musia poraziť aj Bepon aj Papala.

Bepon trápiaci sa zo zostavou nastúpil proti sympatickému nováčikovi FC Skillers a pomerne kľudnom tempe zvíťazil 15:8 (8:2), keď viacmenej celý zápas mal jasne pod kontrolou. Ružoví už tradične v závere darovali súperovi zkorigovanie stavu, ale za zmienku stojí najmä 9 gólov Ľuda Félixa, ktorý si miestami robil v obrane Skilerov čo chcel. Touto nádielkou sa tak dostal v tabuľke strelcov pred trojicu hráčov Lulu.

Posledný zápas patril ďalšiemu súboju Dávida a Goliáša, keď OFM Glóbus Štrkovec si poradil s PJ Servis 12:5 (6:4)

Pekné počasie využili hráči Juniors a Uniligy, ktorý zohrali predohrávku 12.kola a zápas sa skončil jasnou výhrou mladých v pomere 14:5 (5:3) hoci polčas bol pre výber partnerskej ligy vcelku motivačný. Ako však povedal vedúci mužstva Martin “Maňo” Caňo nedeľňajší čas a rôzne choroby mu neumožnili poskladať dostatočne kvalitné mužstvo a netreba zabudnúť, že Uniligy isto budú chýbať aj góly Adama Kováča.

Stormtroopers s troma bodmi, Magic s novým logom už na treťom mieste, spasil ho Perina

Búrkovi jazdci si po dvojbodovom zisk s OFM pripísali aj prvý trojbodový, keď v dôležitom zápase si zajazdili na Modrých drakoch, ktorých tak zrejme definitívne posunuli na posledné jesenné miesto.

Smolný zápas opäť odohrali Párky, ktoré viedli nad Magicom v polčase 4:1 a čarodejníci nevyzerali v slabšej zostave na obrat. Spasil ich však 6-gólový Juraj Perina, ktorý prakticky sám otočil vývoj zápasu a Párky sa na konci nezmohli už na vyrovnanie, pričom zahodili aj penaltu. Ako povedal kapitán Párkov Roman Fraňo, prehra ich mrzí pretože takto prišli o body v zápase s DCU aj Fedexu. Záver jesene majú ťažký žreb a zisk akéhokoľvek bodu bude pre nováčika úspech.

magic

Zo zápasu Magic – Párky

Senzačné víťazstvo zaznamenal DCU, ktorý ťahá fantastickú sériu 4 výhier a tentokrát oskalpoval zatiaľ neporazený Sporting, čím zdramatizoval vývoj v tabuľke. United na čele s kanonierom Vilom Rigom si tam napravili chuť po smolnom výsledku na Turnaju proti Rasizmu, kde nešťastne skončili na štvrtom mieste.

V zápase lídra tabuľky Štrekovca a Partizánu dokázali bojovníci držať krok s favoritom prvý polčas, ktorý skončil 4:4 avšak v tom druhom sa už prejavila kvalita a Štrkovec svojho súpera demontoval 14:5.

Posledný zápas 2.BLMF medzi sebou zviedli Bepon B a EAGLES, pričom orli sa opäť zišli v minimálnom počte 5+1 pričom jeden musel odísť v 60.minúte. Bepon pradoxne lepšie hral vo vyrovnanom hráčskom počte a v polčase nedovolil svojmu súperovi streliť ani gól (4:0), v tom druhom ponožkári trošku vypustili a v presilovkovom závere už len kontrolovali výhru, ktorou sa dotiahli na svojho súpera.

BLMF bude mať cez sviatky voľno odohrajú sa iba niektoré dohrávky a liga tak pokračuje až 7-8.novembra.