Po jeseni s istotou prvej ligy pätica mužstiev, ďalšie dve sú jednou nohou tam

BLMF dnešnými dohrávkami ukončila svoju jesennú časť  v tom najsprávnejšom čase, keďže oddnes sa má začať rapídne ochladzovať. 

Poďme sa teda pozrieť, ako to po jeseni v jednotlivých ligách vyzerá. Najprv zopakujeme jednoduché pravidlá. V prvej časti sa hrajú dve rovnocenné ligy po 12 účastníkov. Po odohraní 11 kôl, z každej ligy postúpi 6 najlepších do 1.BLMF a zvyšok bude pôsobiť v nižšej súťaži. V lige majú dve mužstvá aj svoje B tímy (OFM Štrkovec a BPN B), ktoré nemôžu postúpiť do prvej ligy. Pokiaľ sa tieto tímy umiestnia v TOP6  svojej ligy, tak šancu dostanú siedme mužstvá z oboch líg – miestenku získa to, ktoré má viac bodov, pokiaľ by sa obe béčka umiestnili v TOP6 tak sa posudzujú štyri mužstvá: 7 a 8 miesto v lige kde sú béčka a 7 a 8 miesto, kde nie sú béčka. Postúpia dve najlepšie mužstvá z tejto štvorice.

BLMF A: Dva priame duely o postup

V  nedeľnej súťaži máme troch 100%ne istých postupujúcich: AC Milan, Papalalulu, PC Renti. O zvyšné tri miesta bude tuhý boj, kedže veľmi nečakane sa do tohto boja zaplietol výborne hrajúci Partizán, ktorý porazil Inter Flames a v dohrávke aj Phenomenals. Jeho súpermi o miestenku sú Phenomenals, Inter Flames a Bosé Nohy. Nižšie si ukážeme s kým sa dané mužstvá stretnú a tiež aké sú naše predikcie na zisk bodov z daných zápasov.

Phenomenals –> OFM, RENTI, FLAMES (3 body)  13  + 3 = 16 bodov
Flames –> AC, Magic, Phenomenals (6 bodov)  12 + 6 = 18 bodov
Partizan –> Bosé, DCU, OFM (3 body)  10 + 3 = 13 bodov
Bosé Nohy –> Druholigonieri, DCU, Partizán (9 bodov)  9 + 9 = 18 bodov

BLMF A

Ako vidíte hoci z najhoršej pozície pôjdu do jari Bosé Nohy, podľa nášho názory sériou troch výhier by dokonca mohli skončiť aj na štvrtom mieste.  V prípade rovnosti bodov rozhoduje v záverečnej tabuľke vzájomný zápas a ten majú Nohy lepší s Phenomenals, ale horší s Flames. Kľučový tak zrejme bude priamy súboj o postup proti Partizánu.  Ako je vidieť neznámou budú duely Fenomenálnych aj Partizánu proti OFM, kde sme rátali, že Fenomenály vyhrajú, ale Partizán prehrá. AK by skončili tieto dva tímy s rovnakým počtom bodov, vyššie sa posunie Partizán, práve vďaka dnešnej víťaznej dohrávke.

Flames ma takmer isté body proti Magic a tiež 6 bodový zápas proti Phenomenals, ktorý ale tipujeme, že zvládnu a v pohode postúpia.

Naša predikcia by teda k istým AC Milan, Papala a Renti pribudnú Flames, Bosé a Phenomenals. 

 

Bosé Nohy budú čierny kôň jari

BLMF B – Cesta Drakov a Imooptiku do prvej ligy vedie cez Loptošov

V pondelkovej edícií máme dvoch 100%ne istých a to AC Glóbus a FC BPN a teda ich vzájomný duel na jar bude už len o prestíž. Taktiež evidujeme dvoch takmer už istých postupujúcich, Blue Dragons a FC Imooptik, ktorým by na potvrdenie postupu malo stačiť získať 3 body. Draci sa ešte stretnú s RK, AC Globus, Galacticos a Loptošmi, kým Optika narazí na FC BPN, RK a Loptošov.  Hoci obaja majú relatívne ťažký žreb, proti Loptošom však budú obaja veľkí papieroví favoriti, postup by im teda nemal ujsť.

BLMF B

Oveľa dramatickejšie to bude vyzerať v boji o zvyšné dve miesta. Neuveriteľne si to skomplikoval Galacticos, ktorého sme si po piatich dueloch už písali na zoznam prvoligistov. Lenže potom prišli dve nešťastné prehry o gól, najprv senzačne s Engerau (6:7), keď inkasovali gól 30 sekúnd pred koncom a hneď  o týždeň na to aj proti Imooptiku (8:9). Žltým sa tak zrazu výrazne skomplikovala cesta do prvej ligy. Keďže prehrali aj s RK hoci len po penaltách a aj s Engerau, je jasné, že na postup v konečnom účtovaní potrebujú získať aspoň o bod viac ako obe spomínané mužstvá. Pozrime sa s kým sa dotknutí stretnú.

 

 

 

 

RK –> Engerau, Economist, Imooptik, Dragons (6-9)   14 + 6/9 = 20/23
Galacticos –> Economist, Dragons, AC Globus, BPN (3-6) 13 + 3/6 = 16/19
Engerau –> RK, Black, Magic (6-9)   11 + 6/9 =  17/20

Engerau, ak vyhrajú všetky tri súboje, tak na 90% postúpia pričom zjavne majú najľahší žreb. Na druhej strane RK má už dnes solídny počet bodov, ktorý určite obohatí o tri v zápase proti Economist a na istotu postupu mu bude stačiť zo zvýšných troch duelov uhrať aspoň tri body.

Najťažšiu misiu má pred sebou Galacticos, ktorý síce tiež má Economist, ale potom má dvoch lídrov a zdá sa že zápas jari pre Galaktikov bude tak s Modrým Drakom. V prípade prehry by sa totiž mohlo stať, že by sa  senzačne predstavili iba v druhej lige nakoľko 16 bodov by im zrejme nestačilo  ani v bodovom porovnaní so siedmim z ligy BLMF A (rátame s tým že OFM skončí v TOP6 a teda k porovnávaniu príde).

Naša predikcia: k istým FC BPN, AC Glóbus a takmer istým Drakom a Imooptiku radíme určite RK Academy. Veríme, že Galacticos to takticky zvládnu a o chlp postúpia. Engerau však môže pomýšlať na postup aj so siedmej priečky, keďže siedmy v BLMF A môže mať kľudne len okolo 16 bodov.

Je celkom zjavné, že boj o posledné miesta tak bude prebiehať až do posledného kola.

V lige BLMF B má síce teoretickú šancu aj Black Viking s  aktuálne 8 bodmi, ale vzhľadom na to, že na postup by potrebovali určite získať z troch zápasov 9 bodov a stretnú sa ešte s FC BPN, ich šance na postup sú naozaj len v teoretickej rovine.

Už teraz je jasné, že účasť v 1.BLMF bude veľká prestíž a kvalita a vyrovnanosť ligy bude vysoká. Naopak mužstvá, ktoré mnohokrát utŕžili so silnými mužstvami vysoké prehry si užijú skvelú futbalovú jar a leto, keďže podľa predbežných info druhú ligu rozšírime ešte o ďalšie mužstvá nováčikov.

 

Komentáre

kometárov