Posledné kolo BLMF vyriešilo všetky dôležité otázniky

Ako sme písali pred posledným kolo, mali sme viacero otáznikov, poďme sa pozrieť ako dopadli. 

Prvá liga

AC Glóbus juniors

AC Glóbus juniors – jediné mužstvo ktoré v tejto sezóne zobralo body majstrovi

Víťazom sa stal obhajca FC BEPON, to bolo  jasné už dve kolá. AC Glóbus potvrdil predpoklady a výhrou nad Dream Team si definitívne zaistil druhé miesto pred tretím 4Fun, ktoré napokon v poslednom kole dokonca prehralo so Štrkovcom.

Najväčšiu hádanku sme však mali v boji o štvrté miesto, kde sa stalo staré známe, kde sa dvaja bijú tretí víťazi. Zo štvrtého miesta sa napokon budú prekvapujúco tešiť AC Glóbus juniors vedený kapitánom Viktorom Kubalcom. Tí potrebovali zdolať silnú Uniligu a prvých 30 minút hrali iba 4+1, kedže niektorým hráčom meškala električka. 🙂  Aj počas oslabovky však Juniori išli do vedenia 3:2 a vo vyrovnanej hre 5 na 5 už potom nemali zo svojím súperom problém a poľahky ho zdolali.

Po tomto povinnom víťazstve museli držat palce AC Glóbusu v súboji s Dream Teamom a Interu Glóbusu proti Galacticosu. Oba Glóbusy napokon tomu najmladšiemu pomohli a vytlačili ich na štvrté miesto.

Existuje ešte jedna teoretická šanca, že na štvrté miesto ešte šiahne Dream Team, avšak to by musel poraziť Galacticos v dohrávke 16-gólovým rozdielom.

Kto pôjde do Košíc?

Reprezentovať na Majstrovstvá Slovenska pôjdu teda FC BEPON, AC Glóbus a 4FUN. Štvrtým účastníkom bude víťaz Ligového pohára. Ak sa víťazom stane jeden z vyššie uvedenej trojice, miestenku získava štvrté mužstvo tabuľky (AC Globus jun.). Toto mužstvo však s takýmto umiestnením príliš nepočítalo a medzitým už sa prihlásilo na turnaj v ČR, ktorý sa koná v rovnakom dátume. Čiže ak mužstvo Juniorov v prípade vyššie uvedených okolností napokon neprijme miestenku, tá automaticky spadne piatemu mužstvu tabuľky (víťazovi dohrávky Galacticos – Dream Team). Štvrtý team do Košíc musí byť jasný po ukončení Ligového pohára.

Spodok tabuľky

V sobotu urobilo dôrazný krok k záchrane OFM Štrkovec, ktorý zdolal 4FUN 6:5 p.p. avšak na definitívnu záchranu potreboval tri body a tie mal na dosah, keď sa v posledných sekundách zápasu rútil na brankára Martin Pšenák, ktorý však Martina Haraga neprekonal. Takto bude musieť ako predposledné mužstvo tabuľky, čakať na okolností ktoré už nevie ovplyvniť.

Na posledné miesto tabuľky napokon klesol PJ Servis, ktorého zdolal Corleone rozdielom triedy. Uniliga aj napriek prehre získala taký počet bodov, ktorý jej už naisto zaručí miestneku v 1.BLMF aj v nasledujúcej sezóne.

Ako to teda bude s vypadnutím? Odpoveď sa dozvieme až v tom okamihu, kedy budeme mať definitívu prihlášok do novej sezóny a samozrejme aj vyjadrenie Region United, či majú záujem o postup do prvej ligy.

 

FC Skillers víťazom druhej ligy

FC Skillers jasne zdolal Fedex a stal sa tak víťazom druhej ligy a postupujúcim do 1.BLMF. Tento skvelo hrajúci team bude obohatením prvej ligy a náš názor je, že ani tam sa nestratí.

Druhý napokon skončil Region, ktorý odohral krásny zápas s Kurtalakom, v ktorom prehrával už 0:4, aby napokon zdolal svojho súpera 6:5 na penalty.

FC Bepon B napokon skončí na bronzovej priečke, k čomu môže ďakovať Sportingu, ktorý prekvapujúco zdolal EAGLES v nervy drásajúcom závere 11:10 a teda hráči Beponu si mohli dovoliť luxus v podobe prehry s FC Magic.

Definitívne poradie druhej ligy budeme poznať až po dohrávkach.

 

 

Komentáre

kometárov