Preview: BLMF čaká cez víkend veľký šláger medzi FC Bepon a AC Glóbus

V nedeľu o 18.30 budeme svedkami prvého z troch prvoligových zápasov o titul. Všetky mužstvá majú rovnaký počet bodov, hoci Bepon má zápas k dobru, práve vzájomné zápasy medzi Bepon, 4Fun a AC Glóbus budú mať zásadný vplyv na otázku, kto získa majstrovský titul v sezóne 2014/2015. 

Bepon - AC Globus 5:1

Bepon – AC Globus 5:1 (jeseň 2013)

Prvý zo súbojov prichádza v čase, keď ani jedno z mužstiev zďaleka nevalcuje svojich súperov, tak ako minulú sezónu. Bepon sa vo všetkých troch jarných zápasoch musel na výhry poriadne nadrieť až do posledných minút zápasu. Je pravda, že ružoví hrali s papierovo silnejšími súpermi ako Glóbus, ale zranenia opôr jasne nasvedčujú, že mužstvo je poraziteľné. Glóbus sa v poslednom kole výrazne trápil s PJ Servis a o troch bodoch rozhodol v poslednej sekunde zápasu veterán Dano Nunhard. Obe mužstvá sa budú zrejme snažiť o poskladanie, čo najlepšej zostavy v tomto zápase.

V minulom ročníku Bepon na jeseň v skvelej forme zdolal svojho súpera 5:1 a na jar v poslednom kole, keď už mali Bepoňáci medaily na krku, Glóbus v  poloexhibičnom stretnutí vyhral 13:10.  Ak červeno-čierny chcú pomýšľať na titul, v tomto zápase musia vyhrať, prípadná prehra by im zrejme šance na titul dala už len do teoretickej roviny. Bepon naopak môže hrať kľudnejšie, nakoľko aj prehra v tomto zápase by ho nijakým spôsobom nediskvalifikovala v boji o svoju druhú trofej. V pozadí bude číhať 4Fun, ktorého by asi viac potešila výhra Glóbusu. Pri rovnosti bodov po poslednom kole rozhoduje celkové skóre.
Kurzy: Bepon – AC Glóbus 1,85 – 1,95

4Fun nechce pripustiť prekvapenie proti Galacticos

V tomto zápase je favorit jasný, avšak Galacticos sa po nešťastnej prehre s Bepon určite dopredu vzdávať nebude a pokúsi sa potrápiť aj silný 4Fun.
Kurzy: 4Fun – Galacticos 1,4 – 5,0

Boj o štvrté miesto sa vyostruje

Kanonieri

Kanonieri poškuľujú po štvrtej priečke

Boj o štvrté miesto, ktoré za určitých okolností bude znamenať miestenku na Majstrovstvá Slovenska sa vyostruje. Nečakaný nástup na jar zaznamenali Kanonieri a v súboji s Uniligou budú chcieť potvrdiť skvelú formu. Rozdiel medzi štvrtým Dream Teamom a desiatim Corleone je len 8 bodov, preto každý bod k dobru môže znamenať dôležitý posun v tabuľke. Inter Glóbus po dvoch nevydarených zápasoch má šancu zaknihovať víťazstvo proti Corleone, ktoré na jeseň rozstrieľali 19:5. Šesťbodový zápas odohrajú Juniori proti zlepšujúcemu sa PJ Servis. Rozdiel medzi súpermi je momentálne štyri body, čiže motivácia na oboch stranách chýbať nebude. Dream Team po prehre s 4Fun čaká súper s opačného konca tabuľky, ale tiež s dobrou formou a Štrkovec sa určite bude chcieť vymaniť zo zostupových priečok.

Kurzy: Dream Team – Štrkovec 1,6 – 3,5
               Juniors – PJ Servis  1,5 – 4,0
               Inter – Corleone 1,25 – 6,5
               Kanonieri – Uniliga 1,9 – 1,9 

 

V druhej lige je boj o postup zamotaný

Kým v prvej lige je prvá trojka jasná, v tej druhej sa situácia dramatizuje. Keďže prehrávajú Bepon B aj  Región a katastrofálny vstup má aj EAGLES, na prvé priečky sa prepracovali Skillers a Fedex.

Skillers aj Fedex nesmú podceniť svojich súperov

Skillers nastúpi po fantastickej výhre na Kurtalakom proti nebezpečným Jarovciam, ktoré svojou obranou zničili Bepon. V tomto zápase ak Jarovce zopakujú “Chelsea Autobus” tak môžu pomýšľať na bodový zisk. Fedex nastúpi proti mládežníkom z Restika  a tí dokážu favorita potrápiť, preto bude tento súboj taktiež divácky zaujímavý.
Kurzy: Skillers – Jarovce 1,55 – 3,5
               EAGLES – Restiko 1,4 – 5,0

Šestbodový súboj Magicu a EAGLES, Bepon chce repete zo zápasu s DCU

FC Magic 2004

Magic chce ozbíjať aj EAGLES

Šlágrom druhej ligy by sa dal označiť dôležitý súboj medzi Magicom a EAGLES. Kúzelníci strácajú na orlov iba dva body a prípadná výhra ich posunie na dostrel Beponu. Orly naopak budú chcieť konečne zabodovať a potvrdiť pozície z jesene.
Partizán proti Kurtalaku zabojuje o prekvapenie, ten dostal facku minulý týždeň od Skillers a zrejme sa bude chcieť opäť dostať na víťaznú vlnu.
Region by proti Sportingu mal konečne zabodovať, hoci jeho posledné výsledky hovoria o tom, že mužstvo bez Mariána Baláža vykazuje len 50% potenciál.
Posledný zápas zohrajú Bepon B proti Differentu a ponožkári budú chcieť zopakovať výsledok z dohrávky 6:4. DCU však po výhre nad Regionón a jesennej výhre nad Fedexom budú chcieť pokračovať v tradícií Juraja Jánošíka (silným brať a slabším rozdávať… 🙂 ) a okradnúť o body aj štvrtý tím tabuľky.
Kurzy: Bepon B – DCU 1,9 – 1,9
                Sporting – Region 5,0 – 1,4
Partizán – Kurtalak 8,5 – 1,15
Magic – Eagles 1,85 – 1,95 

Tabuľku nájdete tu.

Komentáre

kometárov