Prvá liga bez prekvapení, v tej druhej hneď niekoľko

Netradične štvrtok odštartovala BLMF a bez jedného odloženého zápasu sme videli 10 zaujímavých súbojov.

Obhajca začal kanonádou, Galacticos otočil prehratý zápas

Obhajca titulu Papalalulu začal sezónu kanonádou, proti ktorej sa Kanonieri len ťažko bránili a tak zaknihovali v úvode prehru 27:4.

Zápas dvoch tradičných mužstiev Dream Team a Galacticos tradične priniesol napínavý priebeh, keď Tím Snov vyhrával už 1:4 avšak Galaktici sa nevzdali a zápas dokázali otočiť na konečných 6:5.

Očakávané derby dvoch Glóbusov Interu a AC prinieslo veľkú drámu. Na lavičkách mali jasnú presilu hráči čierno-modrých, ktorí mali na striedanie až 6 hráčov, zato rossoneri mali iba na striedanie iba polovicu zraneného Kuča. AJ napriek tejto prevahe však dokázalo AC dotiahnuť zápas do tesného víťazstva 10:9.

globus-inter

Vicemajster Slovenska FC Bepon mal na rozbeh agilných MSeven, ktorí však prišli taktiež v užšej zostave a nedokázali čeliť nájazdom Bepoňákov, aby napokon výsledok zápasu vzhľadom na priebeh bol vcelku zmierlivý pre Sedmičkárov 16:6.

DSC_2642

Zápas Slovanu Glóbus a Skillers bol odložený.

Podrobné štatistiky nájdete tu.

Prekvapili Párky, Bepon B ale najmä Partizán

V druhej lige sme zaknihovali viaceré prekvapenia a o to prvé sa postarali hráči Bepon B ktorí nastúpili do zápasu proti minuloročným bronzovým Eagles v roli mierneho outsidera. Priebeh zápasu smeroval k veľkej kuriozite, keď prvý gól zápasu prišiel až v 37 minúte a výsledok 0:1 po polčase je skutočne unikátny. V tom druhom postupne Bepon pomaličky pridával góly aby napokon zápas dotiahol do vcelku pohodlného víťazstva 6:1.

V zápase nováčika The Flames a FC Blue Dragons to dlho vyzeralo na dramatický zápas, avšak v druhom polčase sa draci utrhli a napokon novicovi v lige nedovolili pomýšľať na prvé body a výhrou 13:7 získali prvé tri body v tomto ročníku a zažijú prvý krát v histórií ich klubu, aké je to byť na prvom mieste v tabuľke.

Najväčšie prekvapenie však vygenerovali Partizáni, ktorí senzačne ukoristili všetky tri body v minulom roku absolútne nedotknuteľnému Štrkovcu a to v celku jasným spôsobom v pomere 9:3.

Dramaticky priebeh priniesol zápas medzi strieborným Sportingom a Magicom, kde zelení viedli v 72minúte už 4:1, avšak čarodejníci vyčarovali záver ako z rozprávky a dokázali za 3 minúty vyrovnať na 4:4, aby napokon v penaltách prehrali a druhý bod získali Akademici po výhre 5:4 p.p.

Rovnako tesný priebeh malo stretnutie Vila Riga 🙂 proti Regionu (DCU – REGION) v ktorom práve 6 gólov Riga rozhodlo o výhre 8:7.

Posledný prekvapujúci výsledok prinieslo stretnutie bývalého PJ Servis teraz Krakenriders proti Bratislavským párkom ktoré sa opäť vrátili na zelené trávniky a čierne granule. Krakeni ako bývali prvoligisti boli favoritom zápasu avšak Párky ťažili z dobrej letnej prípravy a vydolovali hladkú výhru 10:5, ktorá ich katapultovala na priebežne tretie miesto.

Program 2.BLMF (predohrávané 11.kolo) aj s kurzami vypísanými Lacikeho diagonálou