R.Kužel: Po minuloročnom neúspechu sa chceme sústrediť najmä na peknú hru, výsledku sú druhoradé

Ich postavenie v tabuľke nie je úplne optimálne. Ale pozor, to môže veľmi zavádzať, nakoľko majú už za sebou všetkých troch najťažších súperov (FC BPN, AC Globus a Galacticos), preto sa dá očákavať v ďalšom priebehu súťaže spanilá jazda RK Academy. Aké sú ich očakávania a plány nám ochotne povedal zakladateľ klubu, kapitán Roman Kužel. 

Roman poďme trosku do histórie. Ty si zakladateľom mužstva predpokladám a kto sú tvoji spoluhráči, čo vás spája? 

Náš tím vznikol, respektíve založil som ho, v apríli 2015, keď sme sa s chalanmi rozhodli, že by bolo fajn chodiť si spolu zahrať futbal tak ako kedysi, z čias strednej školy. Väčšina nášho tímu hrala spolu v Interi Bratislava alebo sa poznáme zo strednej školy. Samozrejme aj my sme si prešli zmenami v kádri, takže máme aj niektorých nových členov, ktorí nepochádzajú z našich stredoškolských čias. Čo nás spája? Myslím, že za tie roky je toho naozaj veľa. Keď sa na to pozerám z pohľadu mimo futbalu, tak je to nespočetne veľa spoločne stráveného času s čím súvisí veľa príbehov, zážitkov a smiechu, ale samozrejme aj žabomyších vojen.

Roman Kužel (RK Academy)

Skratka RK je teda reálne skratka tvojho mena? 🙂

Vlastne o tom nikto nevie, ale my sme Akadémia Robka Kaliňáka. Ale nie… Srandujem! Áno, tento názov je reálne skratka môjho mena, ktorý taktiež vznikol v školskej lavici počas stredoškolských čias.

 

Tvoji chalani sú ešte aktívni futbalisti alebo sa jedna už o “víkendovych” hráčov?

Nájde sa u nás zopár jedincov, ktorí futbal ešte stále hrajú, ale väčšina tímu sú práve hráči, ktorí netrénujú a vidia loptu len pondelky.

 

Z hľadiska individuálnej kvality mate z môjho pohľadu na viac ako ste všeobecne dosiahli doteraz. Čím to je, že výsledky sú nie vždy podla očakávani?

Vieš toto je záhada aj pre nás. Z môjho pohľadu je chyba najmä v tom, že nevieme čo chceme hrať. Okrem toho, že máme medzery v kondícii (čo má asi každý a myslím, že aj väčšie ako my), tak nám najviac chýba niekto, komu by to padalo celú sezónu.

 

Mam dojem, že lepšie hráte proti silnejším mužstvám a naopak so slabšími strácate body, vid minulý rok s trápiacim sa Blue Dragons prehra, ale naopak výborný zápas napríklad s Beponom. Ako to ty vnímaš?

Keď si všetci uvedomujeme, že proti nám stojí niekto silný vieme sa k tomu patrične namotivovať a uvedomiť si, že každá hlúpa chyba môže byť a bude potrestaná. Minulý rok by som si najradšej vymazal z hlavy. Celá sezóna (v Unilige – pozn. autora) bola viac menej až na pár duelov nepodarená a zlá. Okrem toho, že sa nám nedarilo výsledkovo, sme veľa krát nechali pracovať aj naše emócie. Akonáhle sme začali byť premotivovaní a hádať sa odzrkadlilo sa to aj na výsledku. Mňa osobne minulá sezóna sklamala hlavne v tom, ako sme ju zakončili a to práve prehrou s Blue Dragons, ktorý bol v tom čase považovaný za outsidera ligy.

 

Aké máš ambície v BLMF, dali ste si nejaký klubový cieľ pred sezónou?

Práve po minulej sezóne sme si povedali, že výsledky budú to druhotné na čo sa budeme sústrediť. Sústredíme sa na to aby sme si z chuti dobre zahrali a aby sme hrali pekný futbal na ktorý sa dá pozerať.

 

To sa vám zatiaľ určite darí, odohrali ste jeden mimoriadne kvalitný zápas proti AC Globus, v zápase ste otočili z 0:3 na 5:3, potom však prišiel výbuch a razom bolo 9:5. Čo sa stalo?

Ja osobne som po tomto zápase spokojný. Nie som spokojný s výsledkom, ten mal byť úplne iný, ale som spokojný s tým, že sme sa potom ako sme inkasovali 6 gólov dokázali zomknúť a zatlačiť a takmer vydolovať remízu. Tak isto som spokojný, že sme sa nenechali uniesť zbytočnými emóciami a hrali pekný futbal. Ten výbuch by som pripísal tomu, že sme zostali “spokojní” a mysleli sme si, že výhra je naša, ale stal sa pravý opak. Tak ako spoločne vyhrávame, tak musíme znášať aj prehry.

RK Academy

 

V zápase ste mali možnosť tri krát kopať 9metrovu penaltu ani raz sa nepodarilo streliť gól 🙂  Mate stanoveného exekútora penált, alebo je to operatívne? 

K týmto momentom len ťažko hľadám slová. Penaltu som kopal ja, Filip Benček aj Roman Görög a všetci traja bežne penalty premieňame. 9 metrov je dosť ďaleko, no každopádne musíme pozdvihnúť kvality súperovho brankára,vbohvie či si vďaka promile ktoré mal na tieto momenty spomína, každopádne si môže pozrieť aspoň video (M.Bílek – pozn. autora). Nemáme nijako určené kto ide a kto nejde kopať. Pokiaľ sa jedná o penaltu počas zápasu ide niekto kto si verí, tak isto je to pri penaltovom rozstrele.

 

Ako zatiaľ vnímaš dlhší čas a väčšie ihrisko, ktoré je na BLMF? 

Ja našu prvú sezónu v BLMF hodnotím zatiaľ veľmi pozitívne. Väčšie ihrisko nám vyhovuje oveľa viac a dlhší hrací čas je úplne super, pretože si aspoň viac zahráme. Určite by som do budúcna nič nemenil. Takýto hrací čas môže pri vyrovnaných dueloch znamenať zaujímavé drámy až do konca.

RK Academy malo v úvode súťaže mimoriadne náročný žreb. Odohralo duely zo všetkými najväčšími favoritmi na postup, z ktorých vydolovalo dva body za výhru po penaltách s Galacticos. Potom neštastná prehra o gól s AC Globus a prehra s FC BPN 5:15. Zatiaľ jediné tri body majú Kuželovci za vysokú výhru nad Loptošmi v pomere 25:2.  O postupovú šestku tak budú zrejme bojovať s Blue Dragons, Black Vikings a Imooptikom. Z veľkou pravdepodobnosť práve jednému z tejto štvorice ostane čierny Peter v rukách. 

Komentáre

kometárov