Restiko demontovalo Fedex, Bepon mieri za titulom, 4Fun padol

Cez víkend sa v BLMF diali veľké veci! Líder druhej ligy utrpel zahanbujúci debakel, Galacticos porazil vicemajtra a boli sme svedkami veľkého derby medzi Beponom a AC Glóbus.

Bepon mieri za titulom, porazil Glóbus

Zápas Bepon - GlóbusV najsledovanejšom zápase kola si prekvapujúco poľahky poradil Bepon s rekordérom v počte titulov v BLMF mužstvom AC Glóbus. Do 16.minúty bol stav nerozhodný 0:0 a zdalo sa, že Glóbus zvolil dobrú vyčkávaciu taktiku proti ofenzívne ladenému súperovi. Potom však prišla strata lopty a bývalý hráč Glóbusu Ľudo Félix v samostatnom nájazde nedal šancu inak výborne chytajúcemu brankárovi rosso-neri. O pár minút nato po centri z ľavej strane od Erika Szaba z bezprostrednej blízkostidoklepolMarek Mlynár na 2:0. Na rozdiel troch gólov zvýšil exportným volejom opäť Ľudo Félix. Dielo skazy dokonal v prvom polčase Bepon ešte gólmy Gejdoša a Božika.

radosť hráčov Beponu

AC Glóbus rozumne v polčase zmenil taktiku a v druhom dejstve bol oveľa nebezpečnejší a miestami Bepon zatlačil.
Prvý gól však strelil až za stavu 6:0 a to bolo na zvrat už neskoro, hoci gólom na 6:2 ešte Kovačič vykresal iskierku nádeje, ktorá však ihneď z protiútoku zhasla gólom Szaba, ku ktorému sa postupne pridali takmer všetci hráči Beponu. Zápas prilákal na štadión Mladá Garda aj fanúšíkov, pričom miernu prevahu mali tí z tábora AC Glóbus, ktorý prežili po výsledku 12:4 (5:0) mierne sklamania. Treba však povedať, že červeno-čierny podali sympatický výkon, avšak na výborne hrajúci Bepon to tentokrát nestačilo. Ten predviedol výrazne lepší výkon ako v predošlých zápasoch, kde sa hernej aj výsledkovo potrápil zo svojimi súpermi. Touto výhrou sa výrazne priblížil k zisku svojho druhého titulu. Glóbus o dva týždne čaká ďalší kľúčový zápas proti 4 Fun.

Galacticos prekvapujúco pokoril 4Fun

Víťazna foto hráčov Galacticos

Ešte v sobotu sa odohral ďalší zaujímavý duel, v ktorom nastúpili proti druhý a piaty tím tabuľky. Galacticos v silnej zostave bol od začiatku vicemajstrovi viac ako vyrovnaným súperom a v polčase viedol 2:1. Hráči 4Fun nevedeli nájsť recept na dobre organizovanú obranu súpera, ktorý z brejku zvýšil na 3:1. V zápätí veselí znižili na 3:2, avšak potom prišiel netaktický zákrok ich obrancu, z ktorého rezultovala žltá karta a nariadenú penaltu premenil Kizek na 4:2, čo sa ukázalo ako zlomový moment zápasu. Po tomto góle hra 4Fun značne znervóznela a súper umne vyčkával a smrteľnými protiútokmi strieľal ďalšie góly, pričom konečný rezultát 8:3 vyznieva pre 4Fun naozaj veľmi kruto. Galacticos výhrou urobil významný krok pre konečné štvrté miesto.

Tabuľka sa opäť menila, Inter v kríze, Uniliga zbiera body

V ďalších zápasoch prvej ligy si Uniliga poradila s Kanoniermi, ktorí nastúpili v počte 5+1, pričom viedli 3:1, avšak v druhom polčase nedokázali kondične udržať krok so súperom a podľahli 11:6.

V katastrofálnych výsledkoch pokračuje na jar Inter a proti Corleone nedokázal získať ani bod a naopak ich súper troma bodmi predbehol PJ Servis v tabuľke.

Štrkovec po dobrom prvom polčase (2:2) nedokázal ukopať aj ten druhý a podľahol Dream Teamu 3:8.

V poslednom zápase AC Glóbus juniors zdolalo PJ Servis 7:5 a na štvrté miesto stráca 4 body.

Šok pre Fedex, Restiko im doručilo 16 krát zásielku

Fedex nastúpil v zápase s Restikom s ambíciou zvíťaziť a potvrdiť tak priebežné prve miesto v tabuľke, avšak to čo sa dialo na ihrisku zrejme budú chcieť hráči doručovateľov rýchlo vymazať z hláv. Už polčasových 0:8 bolo šokujúcich a keďže Restiko pridalo v druhom polčase ďalších 8 gólov, konečný rezultát 4:16 možno označiť asi za najhorší výsledok Fedexu v BLMF.

Prehru súpera využili Skillers , ktorí sa po výhre nad Jarovcami dostali na priebežné prvé miesto tabuľky o skóre pred Regiónom, ktorý sa vytrápil proti Sportingu keď po polčase 6:1 sa zdalo byť rozhodnuté. Avšak súper dokázal vyrovnať na 6:6 a Región tak musel opäť zapnúť, aby napokon zápas doviedol do víťazstva 9:7. Stále platí, že ak nastúpil Marián Baláž, Region neprehral.

Bepon otočil v samom závere, Eagles odčinil prehry

DCU viedol v zápase proti béčku Beponu v 76.minúte 3:4, potom však prišiel projektil Braňa Trgalu, ktorým vyrovnal na 4:4, aby hneď po rozohrávke otočil ten istý hráč stav stretnutia na 5:4 a napokon Markovič zatĺkol šiesty klinec do rakvy. Bepon tak identicky zopakoval výsledok z jesenného merania síl. Eagles konečne zabodoval, hoci si výhru musel doslova vydrieť, keďže agilný Magic v šesťbodovom zápase kládol značný odpor. Napokon včak výhru 6:5 orly uhrali, čím si vydobili 5 bodový náskok nad svojim súperom. V poslednom zápase si poradil nováčik Kurtalak nad Partizánom 10:5.