7.kolo BLMF: Posledný ozbíjal lídra, Corleone porazilo Skillers

Tento týždeň sa BLMF hrala iba v sobotu, nakoľko v nedeľu sa bude na Garde konať tradičný Turnaj proti rasizmu.

V prvej lige sa mazali niektoré nuly…

FC Corleone – FC Skillers 10:6 (4:4)

Mimoriadne dôležitý zápas zo spodu tabuľky, ktorý zastihol Corleone vo veľmi dobrej forme. Konečne v bráne chytal BRANKÁR a tak sa kanonier Lukáš Bučko mohol venovať strieľaniu gólov, ktorých napokon vsietil štyri. Po celý čas v zápase boli mafiáni mierne popredu a kľučový moment prišiel 15 minút pred koncom, keď súperovi odskočili na tri góly, z čoho sa už nováčik nedokázal spamätať. Bučkovci sa tak bodovo dotiahli na svojho súpera a v budúcom kole ich čaká ďalší ťažký dôležitý zápas proti Kanonierom.

PJ Servis – Inter Glóbus 2:17 (1:8)

Ďalšia drvivá porážka pre servisákov, ktorí naznačili v súboji s odtupujúcim 4FUN mierne zlepšenie ale interisti im ukázali tvrdú realitu. V ďalšom kole ich čaká ďalší Glóbus azda ešte ten silnejší, tak uvidíme ako za červeno-bieli zregenerujú.

FC BEPON – UNILIGA  12:10 (6:2)

Bepon v kritickom počte 6+1 môže ďakovať, že Uniliga v tomto súboji nepremenila množstvo výborných gólových príležitosti a ďalšie zmaril výborne chytajúci brankár Majzún. V drese Uniligy prekvapujúco nastúpil aj reprezentant Michal Cuco Caňo, ktorý svoj dobrý výkon potvrdil hattrickom, na ktorý rovnakým spôsobom odpovedali reprezentatni Szabo a Félix z Beponu. Majster podobne ako v minulom kole proti Galacticos, aj v tomto si vypracoval vysoký náskok (8:2), aby v závere chybami v defenzíve dovolil súperovi zdramatizovať zápas. Štvrtým víťazstvom sa Bepon dotiahol na priebežné tretie miesto.

Zo zápasu Bepon – Uniliga

Dream Team – Papalalulu 5:11 (4:5)

Úvod zápasu naznačoval obrovskú senzáciu, keď po piatich minútach vyhrával tím snov už 3:0 a zatiaľ absolútny suverén ligy akoby ešte poriadne nestál na ihrisku. Tretí gól bol však impulzom k tomu, aby sa Luluovci spamätali a začali hrať svoju tradičnú hru. Dvoma gólmi sa Miro Žídzik dotiahol na svojho spoluhráča Juraja Stašiaka a  spolu s Ludom Félixom im s 25 gólmi patrí čelo tabuľky strelcov. Dream Team odohral zápas systémom 5+1 a teda dosiahnutý výsledok možno považovať za úspešný.

Obrovský šok v druhej lige, posledný Stormtroopers dokonale zaskočil lídra

OFM Štrkovec – FC Stormtroopers 6:7 p.p (2:3)

Toto mala byť bezproblémová jazda jednoznačného lídra druhej ligy. Nula bodový nováčik nemal byť žiadnou prekážkou, avšak ten zabojoval o svoje prvé body práve s tým najťažším súperom a hneď ich získal dva! Hráči Štrkovca pohoreli v penaltovom rozstrele a dodatočný bod darovali nováčikovi, ktorý sa tak teší z historicky prvých bodov v BLMF, k čomu mu gratulujeme.

Different Colours – Bratislavské párky 7:5 (4:2)

Dôležitý tzv. 6bodový zápas, ktorý zvládli lepšie rôznofarební a troma bodmi, ukradnutými od párkov ich v tabuľke preskočili. Gólovo sa opäť presadil Vilo Rigo, ktorému patrá priebežne druhá priečka.

Sporting Academica – Partizán Bratislava 9:3 (5:1)

Sporting má fantastickú sezónu, tím ktorý sa minulý rok obšmietal na posledných priečkach tabuľky zažíva v aktuálnej sezóne spanilú jazdu. Jedine Bepon mu dokázal ukradnúť body aj to len dva. Z OFM zrejme zvedú boj o prvú priečku jesennej tabuľky.

FC BEPON B – Region United 5:11 (3:3)

Béčko Beponu ešte v 60 minúte zápasu viedlo 4:3, pričom v tomto zápase sa udiala veľmi kuriózna situácia, keď bol vylúčený hráč Regionu už v druhej minúte zápasu za nešportové správanie. Bepon však presilovkový úvod zápasu využil len jedným gólom a to sa ukázalo ako kľúčové. Zlom nastal v spomínanej 60.minúte, keď zlepenými gólmi Region otočil vývoj zápasu a Bepon už nedokázal reagovať. Bieli tak ružových preskočili v tabuľke.

FC MAGIC – Fedex 10:6 (3:2)

Skvelú sériu ťahajú aj čarodejníci, ktorí sa sériou troch výhier prepracovali už na piate miesto. Fedex sa presne naopak prepadáva a už mu patrí až ôsma priečka. Gólová produkcia tria Gireth a bratov Perinovcov môže Magic vytiahnúť aj do prvej trojky.

EAGLES – FC Blue Dragons 13:8 (5:5)

Na svoje prvé body tak čakajú už len Draci, keby sa však hralo len na jeden polčas už by ich mali, preotože v prvom polčase držali krok s orlami a vzhľadom na to, že tých bolo iba 5+1, sa dalo čakať, že 12 drakov ich v druhom polčase zožerie. Prekvapujúco sa však stal opak a unavené orly si v závere v pokoji zastrielali na zaskočeného draka. Blue Dragons si tak na prvé body musí počkať minimálne do budúceho týždňa kedy vyzve v kľúčovom zápase predposledných Stormtroopers.