Trápenie majstra, AC N3M dva zápasy neinkasoval

Prinášame vám pohľad za 4.kolom 1. BLMF v ktorom sa zrodili zaujímavé výsledky.

Galacticos – RK Academy     5:11

V zápase, v ktorom sa bojovalo o prerušenie zlej série výsledkov, boli úspešnejší hráči RK. Zaujímavosťou je, že medzi strelcov víťazného tímu sa zapísalo až 8 hráčov, čo dokazuje, že mužstvo okolo R.Kužela nie je závislé na jednom rozdielovom hráčovi. Jeden z najlegendárnejších tímov Galacticos márne hľadá dávnu slávu a formu. V nasledujúcom kole sa pokúsia získať prvé body proti tímu Menežeris, RK si zmeria sily s AC Globus. Obe celky majú pred sebou náročné skúšky v podobe skúsených mančaftov.

FC BPN – FC Golden Time     7:4

Úradujúci majster Slovenska sa na 3 body musel nadrieť. Keď v 5.minúte prehrával FC BPN už 0:2, manažér S. Cintavý musel zvýšiť hlas na svojich zverencov. Chlapcov z Golden Time to však nevyviedlo z miery a do 24. minúty stále viedli o 2 góly. Od toho momentu však zápas prebrali do svojich rúk favoriti stretnutia a skúsene  otočili stav stretnutia na 7:4. Dva góly si pripísali E.Szabo a Ľ. Félix. Chlapci z Golden Time si zaslúžia rešpekt a treba s nimi rátať do budúcna. Žreb sa s nimi ale nemaznal, nasledujúce kolo si zmerajú sily s ďalším ašpirantom na titul PAPALALULU, kým FC BPN zohrá prvý zo šlágrov proti TIKI TAKA.

AC N3M – AC GLOBUS     10:0

„Dajte nám súpera“ by mohlo znieť z fanúšikovského sektora AC N3M. Mužstvu okolo J.Holeša sa podaril husársky kúsok v malom futbale. Dva zápasy po sebe neinkasovali gól , čo znamená že viac ako 120 minút hracieho času si držia čisté konto. Či sa podarí toto priam až neuveriteľnú štatistiku prelomiť Riňošom je otázne. Gólovo sa v zápase najviac presadil Chalány Šimon, ktorý si zapísal hetrik. V drese AC N3M sa predstavil aj Tomáš Bočkay, ktorý len doplnil kvalitný káder, ktorým disponuje tento tím. AC Glóbus musí na túto prehru rýchlo zabudnúť, v tabuľke okupujú spodné priečky, čo je pre toto mužstvo veľmi nezvyčajné.

FC Riňoši – Vesmírne goro     3:7

V predzápasovej tipovačke bol tento duel vyhodnotený ako najviac vyrovnaný. Nenápadný nováčik Vesmírne Goro si však pripísal už svoju tretiu výhru, čím sa dostal na piatu pozíciu 13-členného pelotónu a je tak príjemným prekvapením.  Či je to ich vrchol, alebo je to len šťastie uvidíme v nasledujúcich kolách. Za víťazné mužstvo sa presadil dvomi gólmi Matej Čerňanský a Šimon Kupec. Riňoši sa pokúsia v nasledujúcom kole o nemožné, a to poraziť AC N3M, kým Goro si zmeria v 6-bodovom zápase sily s Mystery.

Engerau Boys Juniors – Menežeris     8:9

Zaujímavý zápas sa odohral medzi mladými petržalčanmi a manažérmi. Hostia sa potrebovali otriasť z debaklu z posledného kola, kde prehrali „na nulu“. Preto na zápas nominovali zaujímavé mená a hneď to bolo vidieť. M. Kvasňovský, bývalý hráč 1.FC Pressburg ukázal svoje kvality a hetrikom sa zapísal do listiny strelcov. K nemu sa pridal aj M. Sádovský, ktorý dvakrát rozvlnil sieť súpera. No domáci okolo A.Gálu a V.Redlera ukázali prstom na hráča menom N.Pochylý a ten piatimi gólmi ukázal, že ak chcú Menežeris pomýšlať na 3 body, ľahké to nebude. Nakoniec sa to však hosťom podarilo, no smolná prehra sympatických mladíkov určite nakopla do ďalších bojov. Na ten najbližší si budú musieť počkať, v pondelok ich čaká voľný žreb. Menežéri si pôjdu po tri body proti Galacticos.

TIKITAKA – Mystery MFC     8:7 pp.

Zápas, ktorý podľa hlavného rozhodcu spĺňal vysoké kritéria malého futbalu. Domáci tím sa ujal vedenia 3:0, kúzelníci sa však nezľakli a otočili stav na 4:3 vo svoj prospech. TIKITAKA dlhodobo ukazuje vysokú kvalitu v ktorejkoľvek lige, a preto Mysteráci vytiahli eso z rukáva v podobe Tima Vajdíka. Ten napriek zdravotnej indispozícii dokázal streliť hetrik a spolu so svojou útočnou dvojičkou kapitánom L.Peckom dal dokopy 5 gólov. V zápase, kde sa nastavovalo 6 minút sa hralo do poslednej sekundy. Keď v 62. minúte domáci tím strelil gól na 7:6, lavička Mysterákov bola plná sklamania. Keď však pár sekúnd pred hvizdom rozhodcu z penalty vyrovnal Vajdík, pokračovalo sa v kopaní penált. Tam však boli úspešní hráči TIKITAKA a tí si do tabuľky pripísali 2 body. Manažérovi kúzelníkov však pribudli vrásky, keď sa zranil M.Toman a L.Pecko. Za víťazný tím robil najväčšie starosti P.Kratochvílovi v bráne Mystery Martin Dužek, ktorý strelil taktiež hetrik.