Vrchol sezóny v BLMF: Priamy súboj o titul zvedú Bepon a Papalalulu

          Nie vždy sa v ligových súťažiach podarí, že sa ašpiranti na titul stretnú v priamom súboji v závere sezóny. Tento ročník vyšlo v BLMF vyžrebovanie tak, že v predposlednom kole na seba narazia obhajca titulu FC BEPON a agilný nováčik Papalalulu. Zápas sa odohrá v sobotu 21.5.2016 tradične na Mladej Garde o 11.30 a my vás na tento vrchol sezóny 1.BLMF pozývame. Ak by vám bolo málo tak o 13.00 sa odohrá duel 2.BLMF, kde druhý tím tabuľky Sporting privíta lídra zo Štrkovca. 

         Súboj v jarnej časti nemal potrebný náboj, nakoľko sa mužstva stretli hneď na začiatku súťaže v 2.kole. Bepon zápas mierne podcenil, keďže ho hral po reprezentačnom prípravnom stretnutí, na ktorom sa zúčastnili traja hráči mužstva. Papala nastúpil v presnom počte 5+1,  zápas ale  mimoriadne vyšiel ich kanonierovi Jurajovi Stašiakovi, ktorý strelil dôležité štyri góly.

Bepon - Papalalulu

Výsledok zápasu z jesennej časti

 

V tom čase zrejme nikto nečakal, že nováčik nestratí ani jeden bod a v predposlednom kole nastúpi proti Beponu s impozantným skóre 257:71. Bepon po spomínanej prehre v druhom kole, taktiež nenašiel premožiteľa a preto stále živí nádej na zisk tretieho titulu v rade.

VICEMAJSTER3Matematika je jasná:  ak Bepon chce pomýšľať na zisk trofeje musí zvíťaziť aspoň o päť gólov.  Prehra Beponu, či remíza bude znamenať, že Papala získa kolo pred koncom titul. Ak Bepon vyhrá rozdielom menším ako päť gólov, Papala musí svoj titul potvrdiť v poslednom kole proti Interu Glóbus. Aktuálnu tabuľku nájdete tu. 

“Nič nie je nemožné, aj keď si uvedomujeme silu súpera vyhrať zápas určite chceme. My v tomto prípade nemáme čo stratiť, už môžeme len získať,” popísal situáciu kapitán Beponu Erik Szabo.  Bepon, ktorý je úradujúcim slovenským vicemajtrom,  v celej sezóne sužovali zranenia kľúčových hráčov a tak v mnohých zápasoch vyhral iba o jediný gól po dramatických priebehoch. Úplne inú sezónu zažili hráči Papala, ktorý všetky svoje zápasy vyhrali minimálne rozdielom štyroch gólov.

A ako je Bepon na tom zdravotne pred týmto súbojom?

Tradične maródov máme, ale musíme sa s tým vysporiadať. Do zápasu isto nezasiahne Miňo Farkaš, Erik Szabo stále laboruje s kotníkom, ale so sebazaprením zrejme nastúpi,  naopak po zranení sa vrátil Martin Šalát Tomovič. Na zranenia sa  však v tomto duely nebudeme vyhovárať, tie k futbalu prosto patria,” potvrdil Stano Cintavý, manažér mužstva. “Samozrejme ideme do zápasu s cieľom vyhrať, ale zas musím športovo povedať, že ak nám to nevyjde, tak titul bude v dobrých rukách, lebo Miro poskladal naozaj mimoriadne kvalitné mužstvo,” uzavrel Stano.

Bepon aj Papala mali už dávno pred týmto zápasom jasnú miestenku na Majstrovstvá Slovenska v malom futbale a tak jediným otáznikom je práve to, kto bude majstrom v sezóne 2015/2016.

Miro Žídzik

Miro Žídzik a Juraj Stašiak v reprezentačnom drese

Na to ako vníma počínanie si svojho mužstva v lige, sme sa opýtali kapitána Papala, Mira Žídzika.

Miro dal si dokopy tím, ktorý už pri prvom pokuse siaha na titul a to bez straty čo i len jedného bodu. Čakal si to na začiatku sezóny?

Snažil som sa poskladať tím ,ktorý bude mať kvalitu ,tímový duch, super partiu a chuť vyhrávať. Podľa výsledkov a priebehu sezóny môžeme vidieť, že sa mi to podarilo a som veľmi rád, že sme aktuálne na prvom mieste v tabuľke. Na začiatku sezóny som veril, že budeme v prvej trojke. To ,že sme dve kolá pred koncom sezóny prví a nestratili sme ešte ani bod, tak to som na začiatku sezóny naozaj nečakal.

Pri pohľade na vaše výsledky vidíme, že v každom zápase ste strelili viac ako 10 gólov a ani raz ste nevyhrali menej ako o štyri góly. V akejkoľvek súťaži je takáto dominancia nevídaná. Naozaj pociťuješ, že prevaha vášho tímu bola taká jednoznačná?

V niektorých zápasoch bola herná kvalita jednoznačne na našej strane. Musím ale povedať ,že boli aj zápasy ,kedy súper zo začiatku hral pekný, koncentrovaný futbal, avšak po pár inkasovaných góloch postupne rezignoval. Potom sme už mali jasnú prevahu.

Je to zváštne, celú sezónu odohrať tak, že ani v jednom zápase vam “nešlo o krk”. Nemáte problém s podcenením súpera?

Pred každým zápasom hovorím chalanom, aby v žiadnom prípade nepodceňovali súpera, lebo nikdy nemôžeme vedieť ,čo konkrétny zápas prinesie. Či už sú to zranenia, karty, alebo vylúčenie, preto do každého zápasu sme išli naplno. Musím ale povedať, že v niektorých zápasoch, keď sme vyhrávali veľkým rozdielom ,tak sa chalani prestali koncentrovať a zbytočne sme potom pri niektorých momentoch  vymýšľali a tak to aj na ihrisku vyzeralo. Som však rád, že všetci chalani v tíme sú sebakritickí, daný problém si v krátkom čase uvedomíme, medzi sebou vydiskutujeme a vrátime sa k našej klasickej hre.

Čaká vás defacto posledný krok k zisku titulu a to zápas s vašim jediným konkurentom FC BEPON. Ten má štatistiky podobné jasné ako vy, jedinú prehru má tú s vami z jesene (7:11), ale jeho výsledky zďaleka nie sú také jednoznačné ako vaše. Berieš tento zápas nejak špecificky, alebo ako hovoria naši hokejisti “idete od zápasu k zápasu” 🙂 ?

Ako som už písal, do každého zápasu ideme naplno a v prípade tak kvalitného tímu ako je BEPON to platí dvojnásobne :D. Neberiem tento zápas nejako špecificky. Samozrejme, že silu súpera si uvedomujeme, ale príprava a taktika na zápas bude úplne rovnaká ako doteraz – Nejaké to piatkové pivečko a ženy v meste 😀

Stačí vám aj prehra o štyri góly. Budeš takto taktizovať, alebo idete proste vyhrať?

V zápase s Beponom nebudeme v žiadnom prípade taktizovať a pozerať sa na rozdiel gólov, alebo skóre. Do každého zápasu ideme s tým, že musíme vyhrať. Veľmi nám však vpredu bude chýbať Stašo, celý tým budeme makať aj za neho.

repre

Zľava: Stašo (Papala), Miro (Papala), Erik Szabo (Bepon), Marek Ondrík (Bepon), Mišo Kučera (AC Glóbus)

 

S chalanmi z Beponu sa poznáš, je ťažké pre teba “nastaviť” sa na 80 minút voči Erikovi, Šalátovi, Ľudovi či  Marekovi Ondríkovi ako úhlavný neprieteľ? 🙂


S chalanmi z Beponu sa poznám už dlhšie a dobre spolu vychádzame. Ako to však vo futbale chodí, počas zápasu sa z nás stávajú súperi a všetci chceme vyhrať. Myslím, že tak ako ja, tak aj chalani  v zápase odovzdajú maximum, padne zopár poznámok, nejaké tie menšie hádky, ale posledným hvizdom emócie opadnú, podáme si ruky a sú z nás znova kamaráti a zbehneme na nejaké to pivečko 😀   

Komentáre

kometárov