BLMF Winter Cup 2019, všetko čo potrebujete vedieť

Druhý ročník kvalitného BLMF Winter CUP sa začína nedeľu 22.12 o 8:15 v Hale Mladosť.

Žreb turnaja si môžete pozrieť tu.

Program turnaja nájdete na tomto linku v udalosti podujatia na facebook.

Všetky videa zo zápasov nádjete na tomto linku :  Higlihty

Tu budeme pridávať online vysledky zapasov:

Podrobné pravidlá a propozície:

Hracia doba:              11 minút (ak je v zápase stav o jeden gól, posledná minúta sa hrá na čistý čas)

Nástup na zápas:    Medzi zápasmi nie sú žiadne prestávky, nasledujú v slede po sebe. Preto vyslovene upozorňujeme, že rozcvičovať sa, rozchytávať brankára a podobne prosím vykonávajte na vedľajších plochách.

Ak mužstvo nie je na ploche, rozhodca púšťa časomieru a dáva technický gól.

Mužstvá nastupujú na zápas, okamžite po ukončení predošlého zápasu.

Postup zo skupiny: Mužstvo ktoré obsadí prvé miesto je nasadené priamo do štvrťfinále.

Mužstvo ktoré obsadí druhé miesto je nasadené priamo do osemfinále.

Mužstvá na tretích a štvrtých miestach odohrajú baráž o postup do osemfinále.

Mužstvá na piatych miestach na turnaji končia.

Herné pravidlá

–        brankár sa nesmie dotknúť opätovne lopty na vlastnej polovici po tom, ako ju po vlastnej rozohrávke opäť dostane od svojho spoluhráča bez toho, aby prešla cez polovicu ihriska, alebo bez toho aby sa jej predtým dotkol súper (ako na futsale)

–        brankár na vlastnej polovici môže hrať s loptou na nohe max 5 sekúnd

–        brankár rozohráva 5-ku rukou (ako na futsale)

–        na rozohratie všetkých štandardných situácií a autov ma hráč 5 sekúnd

–        po ŽLTEJ alebo ČERVENEJ karte udelenej po FAULE alebo ÚMYSELNEJ RUKE nasleduje pokutový kop zo vzdialenosti 9metrov (ako na futsale po 6 faule) počas exekúcie pokutového kopu sa zastavuje čas

–        po žltej karte za nešportové správanie voči rozhodcovi je potrestaný hráč vylúčený na 1 minútu a mužstvo je oslabené, oslabenie pokračuje aj po vsietení gólu.

–        po červenej karte je mužstvo oslabene 2 minúty, vylúčený hráč sa nesmie vrátiť do hry, oslabenie pokračuje aj po vsietení gólu

–        šmýkačka voči hráčovi sa posudzuje podľa futsalových pravidiel

–        o poradí v tabuľke rozhoduje: vzájomný zápas, rozdiel skóre, počet strelených gólov, penalty rozstrel (samostatne nájazdy)

–        v prípade rovnosti bodov viacerých mužstiev rozhoduje mikrotabulka daných mužstiev

V  prípade remízy v play-off sa pristúpi k exekúcii samostatných nájazdov (po 3 na každej strane) pričom pre tieto platia pravidla:

–        Lopta sa postaví na polku ihriska a hráč ma 6 sekúnd za zakončenie akcie

–         Rata sa moment, kedy opusti lopta nohu hráča

–        akcia konci ÚSPECHOM brankára, keď lopta opusti hraciu plochu, vyprší čas, alebo ma brankár loptu pevne v rukách, to znamená, že ak útočník napríklad vystreli a loptu následne dorazí, gól platí ak to stihne v lehote 6 sekúnd
– v prípade ak brankár zahrá rukou mimo PU alebo sfauluje strelca, strelcovi sa uzná technicky gól
– brankár pri začiatku akcie stoji na bránkové čiare, po odpískaní však môže robiť čo chce (napríklad aj šprintovať proti útočníkovi)

Usporiadateľ môže kedykoľvek počas turnaja zmeniť hracie pravidlá, ak si to bude vyžadovať situácia v turnaji.

Mužstvo dostane minerálky a občerstvenie. K dispozícií sú šatne, sprchy, toalety.